Oğuz Kaan Salıcı gönlündeki Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ‘Benim gönlümden Sayın Kılıçdaroğlu geçer. Ben Kılıçdaroğlu’nun yardımcısıyım, benim liderim. ‘ ifadelerini kullandı.

’10 Aralık Hareketi’nde yer alan isimlerden biri olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı gönlündeki Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. 

FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in konuğu olan Salıcı şunları söyledi:

“Adayımız şu an belli değil. İttifakı oluşturan partiler bir araya gelerek adayı belirlerler ama şu an için belli değil.

Benim gönlümden Sayın Kılıçdaroğlu geçer. Ben Kılıçdaroğlu’nun yardımcısıyım, benim liderim. 31 Mart sürecini ören, o ittifakı oluşturan, siyasi başarıya götüren lider. Biz başkanlık sisteminde değil de parlamenter sistemde olsaydık bizim başbakan adayımız kim olacaktı? O zaman da tartışılacak mıydı? Partinin genel başkanı, başbakan adayı olacaktı, yetki ona verilecekti. Benim gönlümden Sayın Kılıçdaroğlu’nun geçmesinden daha doğal bir şey yok. Ama günün sonunda karar mercii Millet İttifakı’nın masasıdır.”

Salıcı  “Millet İttifakı’nın içinde HDP yok ve katılmak gibi bir talebi de yok. İktidar bizi yan yana getirme gibi bir algı oluşturursa başarılı olacağını düşünüyor” ifadelerini de kullandı. 

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Kurucusu olan Salıcı, sonradan CHP’li olup partinin tepesine çıkan isimler arasında.

CHP’nin örgütlerini emanet ettiği Genel Başkan Yardımcısı, daha önce “CHP kapatılmalıdır” demişti.

Son yıllarda CHP listelerine damga vuran 10 Aralık Hareketi’nin önde gelen isimlerinden olan Salıcı, HDP ile ittifakı savunan, açılım politikalarını destekleyen, Batı yanlısı liberal politikaları savunan bir siyasetçi.

Salıcı daha önce FETÖ gazetesi Taraf’ın köşe yazarı Halil Berktay’a gönderdiği 2010 yılı başındaki açıklamasında da şöyle demişti:

“‘Atatürk tartışılamaz’ diye son derece saçma bir görüşüm hiçbir zaman olmadı…”

CHP’nin en tartışmalı isimlerinden İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da 10 Aralık Hareketi’nin etkin elemanlarından.

Oğuz Kaan Salıcı gönlündeki Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!