10 bin dolar alan siyasetçi: ‘Çok gizli tutulması kaydıyla bildirildi’

featured

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğu iddiasını hatırlatarak ‘Bazı kaynaklar, ‘çok gizli tutulması’ kaydıyla o ismin bildirildiğini söyledi. ‘ iddiasında bulundu.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğu iddiasını kaleme aldı. 

‘O siyasetçinin adı Savcılığa verildi mi?’ başlıklı yazısında Öztürk, “Bir bakan hem böyle bir suç işlendiğini bilecek, hem de bunu Cumhuriyet Savcılığı’na ihbar etmemeyi göze alamaz. Ankara Adliyesine gittiğinde mutlaka bu kişi hakkında bilgi vermiştir. O siyasetçinin kim olduğunu C. Savcılığı da bakan ihbarıyla öğrenmiştir. Bilgi verdiyse soruşturma var mı? Bazı kaynaklar, ‘çok gizli tutulması’ kaydıyla o ismin bildirildiğini söyledi. Ancak bu konuda ulaştığım bir belge yok” dedi.

Öztürk “Bakan isim bildirmezse bugün olmazsa bile gelecekte o suçtan dolayı Yüce Divan önüne çıkarılacağını biliyordur. Bunu da göze alamaz. Hem siyasetçinin rüşvet aldığını göreviniz gereği öğreneceksiniz, hem de bunu ihbar etmeyeceksiniz. O zaman, birilerine mesaj verildiği akla geliyor. İhbarı bakan kendi adına yapmadıysa, emniyete yaptırıp, sorumluluktan da kurtulmuş olur.” ifadelerini kullandı.

10 bin dolar alan siyasetçi: ‘Çok gizli tutulması kaydıyla bildirildi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    Sözü gecen 10 bin $ ne iki,… devletin tepesindekilere. … mafya danismanlik yapiyor…., …adalet mafya.. el ele…
    ….,… yazik yazik…,..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!