112 çalışanı hastayı sırtında taşıdı

featured

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adıyaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle 87 yaşındaki hastayı sırtında ambulansa taşıyan 112 Acil Sağlık çalışanının videosunu paylaştı.

Bakan Koca, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı bir köyde yoğun kar yağışı nedeniyle ambulansın ulaşamadığı hastayı sırtında taşıyarak ambulansa ulaştıran 112 Acil Sağlık ekibinin videosunu paylaştı.

Koca, paylaştığı videoya “Adıyaman, Gölbaşı. Ambulans, 87 yaşındaki Fatma Hanım’ın yaşadığı sokağa geldiğinde ilerleyemedi. Evdeki müdahalenin ardından hastaneye kaldırma kararı alındı. Hasta karda sedye ile taşınamayınca bir arkadaşımız Fatma Hanım’ı sırtına alarak ambulansa taşıdı. Saygıyı daha fazla hak eden bir davranış var mı?” notunu ekledi. 

Tedavisinin ardından evine dönen ve hastaneye götürüldüğü görüntülerin Bakan Koca tarafından paylaşıldığını öğrenen Fatma Üzdiyen, “Sağlık görevlilerimizden Allah razı olsun. Gelip beni hastaneye götürdüler. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Sağlık görevlisi Emrah Takımsu ise Bakan Koca’nın paylaşımının kendisini mutlu ettiğini, her koşulda insanlara sağlık hizmeti sunma gayretinde olduğunu ifade etti.

112 çalışanı hastayı sırtında taşıdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!