112 ekibi, yakında devlet hastanesi olmasına rağmen yaralıyı özel hastaneye mi taşıdı?

Eski Akşam gazetesi yazarı Fikri Akyüz, yaşadığı trafik kazasında yaralının yakında devlet hastanesi bulunmasına rağmen özel hastaneye taşındığını iddia etti. Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü konuya ilişkin yapılan açıklamada, kaza mahalinin özel hastaneye daha yakın olduğu bildirilirken, "mali konularla" ilgili de inceleme başlatıldığı belirtildi.

featured

VERYANSIN TV

Fikri Akyüz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketlediği X paylaşımında, bir trafik kazası yaptığını ve 112 ekiplerinin kazazedeyi devlet hastanesine değil özel hastaneye götürdüğünü ileri sürdü.

Kaza yerinin yakınında devlet hastanesi olmasına rağmen ekiplerin yaralı kazazedeyi özel hastaneye götürdüğünü öne süren Akyüz, kazaya ilişkin masrafın 25 bin TL olduğunu ve bu tutarın “acil kırmızı bölge” kazası olması nedeniyle Hazine’den karşılandığını belirtti.

“Bakanlıkta ilgili birimden birileri ile özel hastanenin “işbirliği” yaptığına dair bende keskin bir kanaat oluştu.” diyen Akyüz, Bakan Koca’nın kendisini arayarak bakanlığın konuyla ilgili inceleme başlattığını ve yazılı açıklama yapacağını söylediğini aktardı.

ACİL SAĞLIK’TAN AÇIKLAMA

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden bir açıklama yapılarak özel hastanenin kaza mahaline daha yakın olduğu belirtildi.

Müdürlük, Akyüz’ün açıklamasındaki “mali konularla” ilgili de inceleme başlatıldığını duyurdu.

 

112 ekibi, yakında devlet hastanesi olmasına rağmen yaralıyı özel hastaneye mi taşıdı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!