‘128 milyar dolar kaybolmaz’ diyen CHP’li Kesici’den yeni açıklama

featured

Katıldığı bir canlı yayında, “128 milyar dolar nerede?” tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP’li İlhan Kesici, “Tüm detaylar Merkez Bankası’nın bilançosunda var. Okumayı bilenler girer görür.” açıklamasının tepki görmesi üzerine geri adım attı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, “Kemal Kılıçdaroğlu ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim.” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili ve ekonomist İlhan Kesici, Halk TV’de katıldığı programda, “128 milyar dolar” ile ilgili açıklamalar yaptı.

“128 milyar dolar kaybolmaz. Okumayı bilenler girer MB sitesine görür” diyen Kesici, “Nereye gider, nereden gelir. O bilgilerin üstüne bir tahminimiz var. Ama şimdi söylersem kendi sorduğumuz soruyu kırmış olurum” sözleri ile CHP’lilerin tepkisini çekti.

Söz konusu açıklamaların ardından tepki gören Kesici, yeni bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, “Kemal Kılıçdaroğlu ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim.” ifadelerini kullandı.

Kesici, “Merkez Bankası rezervi konusunda 
Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu ve Partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim. 
Katıldığım yayınlardaki söylemlerim de tam bu istikamettedir.
Bu vesileyle bir kez daha aynı soruyu soruyorum:
128 Milyar Dolar nerede?” dedi.

‘128 milyar dolar kaybolmaz’ diyen CHP’li Kesici’den yeni açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

19 Yorum

 1. 1 sene önce

  Koca koca adamlar tutarsız mıdır, Türkçeleri mi bozuktur, kafaları mı yeterince çalışmıyor anlamış değilim doğrusu.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Sayin Kesici piyasadaysa secim yakin demektir…….

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Kara propagandanın da en kötü yanı budur. Yalan söylediğiniz anlaşılırsa bir daha hiç güven veremezsiniz, artık doğru söyleseniz bile kimse inanmaz.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  CHP’yi infaz memuru KK doldurdu partiye bu tipleri.
  Bir gün Bekâroglu bir gün Kaftancı bir gün TR705.
  Apır sapır konuşmakta bir biriyle yarışıyorlar.

  Cevapla
 5. İlhan Kesiciyi anlamak için bira kültür,ekonomi yazarlığı gerekiyor, adam şu ana kadar konuşulanlara muhalif ifadeler kullanmamış, okuyun bakın orada hepsi demiş, bir işin yasal olması düzgün yapıldığı anlamına gelmez diyor, sayılar her zaman doğruyu göstermez diyor, insanlar anlamayinca daha avam ifadeler kullanmış. 128b dolar gayet yasal şekilde el değiştirmiştir. Kime verildiği söylenemez, ticari sırdır. Hala 5 alan bir parti yönetimi varken ,sorunu hala bu insanlarda aramak tek kelime ile yanlış teşhis dir.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Merkez bankasından para kaybolmaz, görüntülerde de söyledikleri gibi en fazla Türk Lirasına döner. Son yükselişten önce dolar almış ve tepeden satmış biri olarak size tahminimi ve hükümetin söyleyemediği şeyi söyleyeyim. Teknik olarak doların 5 Tl.lere kadar düşme ihtimali var, anlaşılan o ki merkez bankası daha düşükten yerine koyabilmek için bilerek tl.ye geçti. Bunu da ilan edemezsiniz. Yükselirken halka dolarınızı satın diyen tayyip bile şimdi bankaya yatırın diyor. Dolarları yerine koyacakları süreye kadar dolar ihtiyacını halkın dolarlarını merkez bankası bilançosunda takla attırarak telafi edecek sanırım.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Bu adamı Cumhurbaşkanı adayı olarak kakalamaya çalışıyorlar. Çıkar televizyonlara o kendini kuşbaşı yapar gibi doğrar bırakır. Bu adamlar siyasetçi değil teknokrat sürekli güdülmeleri gerekir. Çıkarsınlar Cumhurbaşkanının karşısına o da bunu pirinç ayıklar gibi ayıklar, lime lime eder ortada bırakır…

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Siyasette hiçbir açıklama veya hamle kendiliğinden gelişmez.Yanlış anlaşıldım veya siyasi gaf yapma haberleri inandırıcılıktan uzaktır. Son dönemdeki yaşananlar siyasetçilerin bilerek ve istenerek yapıldığı açıklamalar olduğunu gösterdi. O zaman şunu sormak gerekmez mi ? Ana muhalefet bir yandan ilk defa muhalefet yaparken niye İlhan Kesici’yi sahaya sürerek geri adım atmaya çalışıyor. Benim tahminim bu adımların küresel güçlerin ana muhalefet vasıtası ile iktidara küreselci politikaya dönme mesajı verme gayesi taşıdığını düşünüyorum. Hoş iktidar da zaten arada bir milli gömlek giyse de inandırıcı değil ya. Sonuçta kırıtik zamanlarda kırıtik hamle görevi yapan siyasetçi karşımızda.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  2023 cumhuriyet ittifakınındır. Yüzde 58 ile. Bunlarla muhalefetçilik oynanır. Biri Ahmet Altan’ı kucaklıyor biri Atatürk diyemiyor diğeri bildiri hazırlıyor…

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Dansöz olacak galiba ?? Çok hızlı dönmüş…

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Sayın Kesici bir Chp vekili olarak KK ya danışmanı olan Rasim Bölücek ile Enver Altaylı ile 1022 kere toplam 62 saat içinde neler konuşulduğunu sorup hepimizi bilgilendirse faydalı bir iş olacak, eğer yaparsa sonsuz şükranlarla ayağını bile öperim

  Cevapla
 12. 1 sene önce

  Nereye gider, nereden gelir. O bilgilerin üstüne bir tahminimiz var. Ama şimdi söylersem kendi sorduğumuz soruyu kırmış olurum -llhan kesıcı.
  bıraz cesaretlı ol. acıkca soyle chp nın ağasından mı korkuyorsun. ates olsa cürmü kadar yer yakar o tuncelılı kemal denılen adam.

  Cevapla
 13. 1 sene önce

  CHP’li İlhan Kesici değil de CHP’ye monte edilmiş İlhan Kesici olmalıydı. Aynı genel başkanları gibi. Bunun gibi AKP ve emperyalizme zihinsel kelepçeyle bağlı çakma muhalifler yüzünden, cezayı vatandaşlar ve emekli askerler çekiyor.

  Cevapla
 14. 1 sene önce

  başını cfr bağlantılı nato kafalar çektiği emekliler antiemperyalistmiş hadi canım sende.

  Cevapla
 15. 1 sene önce

  Kesici doğruları söyledi, baskı sonucu kıvırmaya başlaması bir partili olarak normal. AKP’nin yumuşak karnı haline gelen 128 milyar dolar meselesi ile bu iktidarı yıpratabilirsiniz, ama alternatif çözümleri olmayanlara da bu millet hemen iktidarı teslim etmez . Bu da bence bilinmesi gereken en önemli şey

  Cevapla
 16. 1 sene önce

  Bir öyle, bir böyle konuşma. Mertçe konuşun lütfen.

  Cevapla
 17. 1 sene önce

  Kim 128 milyar dolar ister?
  84 milyon bu yarışmadayız.
  Kovid dovid
  Boşver!
  Sahi;
  Kim 128 milyar dolar ister?
  Sayın Kenan Işık Abi,
  Būtūn Tūrkiye duacınız.
  Hemen iyi ol.
  Tam senlik bir yarışma.
  ĶİM 128 milyar dolar ister?

  Cevapla
 18. 1 sene önce

  @ber hay, hadi canım naş.. renginiz de tıynetiniz de belli oldu. git yorumunu kendi zevatında yap

  Cevapla
 19. 1 sene önce

  kesici akp üzerindeki baskıyı kırmak istemiş !
  AÇIK ve NET

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!