14 yaşındaki lise öğrencisini okul arkadaşı kaçırdı, 8 gün çatıya hapsetti

featured

İstanbul’da lise öğrencisi Elanur A., Murat A. tarafından tehditle kaçırılarak 8 gün boyunca çatıda zorla tutuldu. Donma tehlikesi geçiren çocuk, kuru ekmek ve su ile hayatta kaldı.

İstanbul Maltepe’de Elanur A. (14), erkek arkadaşı olduğu belirtilen okul arkadaşı Murat A. (17), Elanur A’ya attığı tehdit mesajlarıyla onunla bir buluşma ayarladı.

Sabah’tan Yunus Emre Kavak ve Bulut Yamandağ’ın haberine göre, ailesine, “Amcamlara gidiyorum” diyerek evden çıkan ve Elanur ‘den bir daha haber alamayan anne ve babası, evdeki tablette tehdit içerikli mesajları görünce polise başvurdu.

Bıçak zoruyla kaçırıldığını ve günlerce bir binanın çatısında rehin tutulduğunu belirtilen Elanur A., Murat A.’nın kendisini bir binanın çatısına kapattığını söyledi. Murat A.’nın ailesi durumu fark ederek polise haber verdi. Çocuklar ailelerine teslim edildi.

Elanur A. yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Benimle buluşmak istedi. Gelmezsen evi başınıza yıkarım dedi. GittiMurat Bıçakla tehdit etti. Önce Gebze’de yıkık bir binada kaldık. Sonra beni Maltepe’de bildiği bir binanın çatı katına çıkardı. Fareler vardı. Binanın arka bahçesinden çaldığı battaniyenin üzerinde uyuduk. Geceleri çok soğuktu. Ne yiyecek, ne de para vardı. Beni çatıya kilitleyip geceleri kuru ekmek toplayıp geliyordu. Sadece kuru ekmek ve su vardı. Cami tuvaletini kullanıyordu. Çantasından çıkardığı bir şeyi içiyordu. Onu içince tavırları değişiyordu, beni taciz ediyordu.”

14 yaşındaki lise öğrencisini okul arkadaşı kaçırdı, 8 gün çatıya hapsetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!