15 Temmuz gazileri isyan etti: 15 Temmuz Vakfı’nın mütevelli heyeti FETÖ’den mi geçiyor!

featured

15 Temmuz Hakkaniyet Ocakları Derneği, darbe girişiminin ardından yardım paralarının dağıtılması amacıyla kurulan 15 Temmuz Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyetine atanan isimlerin geçmişte FETÖ ile iltisaklı olduğuna dikkat çeken bir açıklama yaptı. Açıklamada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “işe yaramaz bu vakfın kapısına kilit vurunuz.” çağrısı yapıldı.

VERYANSIN TV

15 Temmuz Hakkaniyet Ocakları Derneği, 15 Temmuz’dan sonra KHK ile yardım paralarının dağıtılması hedefiyle kurulan Türkiye Şehit Yakınları Gazileri Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyetinde yer alan isimlerin geçmişte FETÖ ile ilişkilerini anlatan bir açıklama yaptı. 


Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile FETÖ lideri Fetullah Gülen aynı karede

Söz konusu vakıf binasının önünde Dernek Başkanı Ufuk Yegin tarafından yapılan açıklamada, FETÖ lideri Fetullah Gülen ile geçmişte ortak fotoğrafları bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, FETÖ’yle iltisaklı olduğu gerekçesiyle KHK ile kapatılan Güvenilir Gıdalar Vakfının Mütevelli Heyet Üyesi İsrafil Kışla’ya dikkat çekildi. 

Açıklamada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a vakfın kapatılmasına yönelik çağrı yapıldı. 

Açıklamanın tam metni şu şekilde: 

“OHAL döneminde KHK  ile kurulan Türkiye Şehit Yakınları Gazileri Dayanışma Vakfı, geçtiğimiz yıl bizim bir tv kanalına yaptığımız röportaj ses getirene kadar, sadece kağıt üzerindeydi. Röportajdan bir müddet sonra  eski bir bina vakfa tahsis edildi. Pandemide, bayram öncesinde ve bizlerin 9 Haziran da Aile Bakanlığı önünde yaptığımız eylemler neticesinde her ay hak sahiplerine  bir miktar ödeme yapmaya başladılar .Fakat bu ödeme keyfi, ciddiyetten uzak ve her ay verilen yeni talimatla güncellenmektedir. Devamlılığı yoktur. Vakfın düzenli bir takvimi bulunmamaktadır.

İşlevsellikten tamamen uzak bir görüntü veren, Şehit Yakınları ve Gaziler için kurulan vakfın yetkilileri, Şehit Yakınları ve Gazilerin kurduğu STK’mız olan 15 Temmuz Hakkaniyet Ocakları’nın önce sözlü sonra da resmi yazı ile yaptığı randevu taleplerine cevap dahi vermeyerek, ciddiyetsizlik ve kibri benimsediğini açıkça ortaya koymuştur. Bu vakıf, Şehit Yakınları ve Gazilerin yararına hiçbir faaliyette bulunmadığı gibi, yönetim kurulu da neredeyse vakfa hiç uğramamaktadır.

STK’mız bugün olduğu gibi bundan sonra da bu ve buna benzer kibir âbidelerini medya aracılığı ile Devletimize ve halkımıza şikayet etmeye devam edecektir. Yüzleşmekten ve hesap sormamızdan korkmaktadırlar. Şehit Yakınları ve Gaziler müsterih olsunlar; bu işin peşini bırakmayacağız, bu hakkı kimselere yedirmeyeceğiz. Bilgi edinme yasası gereği kânuni sürede eğer sunduğumuz dilekçelere cevap verilmez ise gerekli yasal süreci de başlatmaktan geri kalmayacağız. ECDADIMIZIN VAKIF BEDDUASI er ya da geç, kibirli yetkililerin yakalarına yapışacaktır.

GÜLEN’LE ORTAK POZ VEREN İSİM VAKFIN MÜTEVELLİ HEYETİNDE!

Mevcut Maliye Bakan yardımcısı ve bu vakfın mütevelli heyeti üyesi NUREDDİN NEBATİ’nin görüldüğü üzere, FETÖ elebaşı olan  FETULLAH GÜLEN ile boy boy  fotoğrafları bulunmaktadır. Makam kapmanın yolunun Pensilvanya’dan geçtiği dönemlerde FETULLAH GÜLEN’in önünde düğme ilikleyen bu şahıs, nasıl olur da bu vakfın mütevelli heyetinde yer alabiliyor ve tüm kararlar bu şahsın insiyatifine terk ediliyor? Memur olsa 100 kere ihraç edilecek olan NUREDDİN NEBATİ’den başka memlekette kimse kalmadı mı?  Ey NUREDDİN NEBATİ! Sen istifa edene dek, 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazileri olarak, biz bu işin peşini asla bırakmayacağız…

FETÖ’DEN KAPATILAN VAKFIN MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ DE O VAKIFTA!

Gelelim vakfın başka bir mütevelli heyeti üyesi olan CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İSRAFİL KIŞLA’ya. Sayın Kışla, KHK ile kapatılan FETÖ’cülere ait GÜVENİLİR GIDALAR VAKFI mütevelli heyetinde görev almıştır.

Bir başka akıl almaz soru işaretleriyle dolu mütevelli heyeti üyelerinden bir tanesi de Diyanet İşleri Başkanı ALİ ERBAŞ’tır. Fetönün en büyük projelerinden DİNLER ARASI DİYALOĞUN emektarı ALi ERBAŞ’tır. Yine FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Kültürler Arası Diyalog Platformu’nun (KADİP) yönetim kurulu üyesi ALİ ERBAŞ’tır, Firari terörist ÂDİL ÖKSÜZ’ün tez danışmanı olan kişi yine Diyanet İşleri Başkanı ALİ ERBAŞ’tır. Ali Erbaş’ın bu vakıfta ne işi var sorusu akıllarda yer edinmektedir.

‘NE ALAKA’ DEDİRTECEK ATAMA

Yine toplumun tüm kesimlerine, NE ALAKA dedirtecek mütevelli heyeti üyesi diğer isimler ise ATV, KANAL D ve TRT’ nin YÖNETİCİLERİDİR. Soruyorum size ,medya yöneticileri bu görevlere niçin atandılar? Yoksa haksızlık olduğunda, tıpkı bugün olduğu gibi, kendi medyalarına ait habercileri buraya göndermemek için mi bu görevdeler? Bu rezaletlere daha ne kadar sabredeceğimizi zannediyorsunuz? Halkımızdan gerçekler gizlenmektedir.

Anlaşılan o ki bu vakıf eğer 15 Temmuz’dan  önce kurulmuş olsaydı, bazı üyeleri sebebiyle OHAL döneminde KHK ile kapatılırdı.. Kısa bir süre önce kurduğumuz 15 TEMMUZ HAKKANİYET OCAKLARI’NIN bir internet sitesi  var, ancak ne acıdır ki, OHAL  döneminde kurulan bu vakfın internet sitesi bir türlü kurulmamıştır. Gelir gider tablosu, bağışlar, ödeme planı, ödeme kriterleri gibi hiçbir bilgiye hak sahibi olarak bizler erişim sağlayamamaktayız. ŞEFFAF DEĞİLSİNİZ. KİBİRLİSİNİZ ve KUL HAKKI YEMEKTESİNİZ. Bugüne dek yüzlerce Gazinin-Şehit yakınının taleplerine kulaklarınızı tıkadınız. Sizlerin Şehit Yakınları ve Gaziler diye bir derdiniz yok. Bu toplanan mevduat KAN PARASI’dır. Şehit ve Gâzilerin akan her damla kanı siz sorumsuz yetkililerin ellerindedir..

ERDOĞAN’A ‘VAKIF KAPATILSIN’ ÇAĞRISI

Sayın CUMHURBASKANIMIZA sesleniyoruz! Bu işlevsellikten uzak  vakıf bünyesindeki tüm bağışları, âdil bir şekilde tüm hak sahiplerine dağıttırıp, işe yaramaz bu vakfın kapısına kilit vurunuz.

Endişemiz odur ki vakıf yetkilileri, bu emaneti ileride lüks  makam  araçları edinerek ve çeşitli imkanları kullanarak SALTANAT SEVDASINA DÜŞEBİLECEKLERDİR.

15 Temmuz camiasının en büyük problemlerinden birisi de verdiği sözleri tutmaması  ve hatta inkar etmesiyle  Şehit Yakınları ve Gaziler tarafından tanınan  Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tur. Sayın  Zehra Zümrüt Selçuk’a sesleniyoruz.  Şehit Yakınını ve Gazi’yi kandırandan bakan olmaz. Tüm kamuoyuna ve  milletimize  saygıyla duyururuz.”

15 Temmuz gazileri isyan etti: 15 Temmuz Vakfı’nın mütevelli heyeti FETÖ’den mi geçiyor!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Kime neyi anlatiyorsunuz guzel kardesim. En son belirttiginiz endiseniz zaten talepte bulundugunuz tarafindan gerceklestiriliyor. Saydiginiz isimler de zaten onlar tarafindan ataniyor. Bu adamlar kimseyi sehit ve gazi olarak gormez. Ne yazik ki, sizler onlar nazarinda sadece el acanlarsiniz. Allah butun sehit ve gazilerimizden razi olsun.

  2. 12 Kasım 2020, 16:42

    “(…) fetö’den mi geçiyor”? Holdinglerin yolu da TKP’den geçerdi NETEKiM hop BOP (Yeşil Kuşak) DGM OHAL gulu gulu YÖK [bkz: «Avni Çarsancaklı: TKP’liler büyük sermaye kuruluşlarında kadrolaştılar» (tek sütun üzerine) başlıklı haberi, Tercüman gzt., Tercüman Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi adına Sahibi Kemal Ilıcak, Genel Yayın Müdürü Güneri Cıvaoğlu, Yazı İşleri Müdürü Ünal Sakman, Sorumlu Müdür Aydoğdu İlter, Yıl 18 Sayı 6370, Ekim 1979 22 Pazartesi, Dizgi – Baskı Tercüman Veb Roto-Ofset Tesisleri Topkapı Londra Asfaltı Tercüman Tesiseri – İstanbul, s.12].

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!