24 Nisan’ın arifesinde Türkiye’ye yeni saldırı

ABD Temsilciler Meclisi'nden 24 Nisan arifesinde Türkiye'ye yeni bir saldırı geldi. “Ermeni Soykırımı Eğitim Yasası” için 10 milyon dolar fon istendi. Terör örgütü PKK/YPG taraftarlarının da yasaya ilgi gösterdiği görüldü.

featured

ABD Temsilciler Meclisi üyeleri Karolin Maloney ve Gus Bilirakis, Kongre Kütüphanesi’nin tarihle ilgili eğitim programlarına dahil edilmesi beklenen sözde ‘Ermeni Soykırımı Eğitim Yasası’nı Temsilciler Meclisi üyelerine tanıttı.

10 MİLYON DOLAR FON İSTEDİLER

Cumhuriyet’in haberine göre, ABD’de lobi faaliyetleri yürüten Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) tarafından da desteklenen tasarının tanıtımına, 50’ye yakın Temsilciler Meclisi üyesi katıldı. Yasaya, ABD’de bulunan terör örgütü YPG/PYD destekçisi dernekler de ilgi gösterdi.

Maloney ve Bilirakis tarafından yönetilen eğitim programı için 10 milyon dolarlık fon gerektiği belirtildi.

‘GEÇMİŞTEKİ VAHŞET…’

Temsilciler Meclisi Üyesi Karolin Maloney, ABD Başkanı Joe Biden’ın geçen yıl sözde ‘Ermeni Soykırımı’nı tanıdığını vurgulayarak, “Tarihten ders almazsak, onu tekrarlamaya mahkumuz. Bu yüzden Ermeni Soykırımı’nın dehşetini ve derslerini doğru ve etkili bir şekilde öğretmek için Ermeni Soykırımı Eğitim Yasası’nı sunmaktan gurur duyuyorum. Artık Amerikalıların bu vahşeti öğrenmek ve öğretmek için ihtiyaç duydukları kaynaklara erişmelerini sağlamamız şart” diye konuştu.

Temsilciler Meclisi üyesi Gus Bilirakis, Karolin Maloney’in ifadelerine destek verdiğini belirterek, “Geçmişteki vahşetleri kabul etmeliyiz ki gelecekte onları umarım engelleyebiliriz. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yollarından biri eğitim ve farkındalıktan geçiyor, bu yüzden Carolyn Maloney ile birlikte Ermeni Soykırımı Eğitim Yasası’nı sunmaktan gurur duyuyorum” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN GEÇMİŞTEKİ VE ŞİMDİKİ…’

Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) Başkanı Raffi Hamparian, sözde ‘Ermeni Soykırımı Eğitim Yasası’nı değerlendirerek, “Artık ABD’deki öğrencilere; Ermenilere, Rumlara, Asurilere, Keldanilere, Süryanilere, Aramilere, Marunilere karşı bu suçun tarihi dersleri ve günümüzdeki sonuçları hakkında bilgi verilmesini sağlamalıyız” diye konuştu.

Raffi Hamparian, Türkiye aleyhinde konuşmalarını sürdürerek, “Türkiye’nin geçmişteki ve şimdiki tüm suçlarının kurbanları için adil bir çözüm bulma hedefiyle, soykırımın inkarına her fırsatta meydan okumaya kararlıyız” dedi.

24 Nisan’ın arifesinde Türkiye’ye yeni saldırı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 9 ay önce

  “Amerika katil, katil. (Aşık Mahzuni)” Öldürdüğünüz 12 milyon Kızılderili soydaşımızın hesabını vermediniz. Elbet bir gün devran dönecek.

 2. 9 ay önce

  Hoşt!

 3. 9 ay önce

  Bu sahislar TBMM de bunları söylüyorlar. Bizden ses yok! yorum yapıyoruz sözde Türkler yayımlamıyorlar bile! Yasal olarak örgütlenmiyoruz. Andımızı kaldırdılar ne bir toplu tepki, yürüş ne de bir yasal protesto yada karşı duruş sergiledik. YASAL OLARAK ÖRGÜTLENMEMİZ GEREKİYORUZ. ses çıkarmamız gerekiyor. bu haberi okuyup geçip gitmemeliyiz. kendi yurdumuzda hem kardeş diye bize söylenenlerden hem de bizleri yönetenler tarafından hakaretlere uğruyoruz. Resmen Türk kimlik bilinciyle alay ediyorlar. Tepki gösterdiğinde de suçlu yine Türk oluyor ırkçı diye yaftalanıyor! Bilmem bu yorumum yayınlanacak mı?

 4. 9 ay önce

  konak yaşam formu gibi bunlar. kendi ülkeleri açlık sefalet içinde. kendi faşist uydurmalarını öğretmek için başka ülke halklarının paralarını kullanmak istiyorlar.

 5. 9 ay önce

  Elin oğlu uyumuyor amaç öyle şu bu felan değil hesap büyük bu perde küçük bir bölümü hala serv in hayalleri var adamlarda onun için aklımızı başımıza almamız lazım kimlerle dostluk (?) yaptığımıza dikkat etmeliyiz bu batı yani abd her operasyonun (tiyatronun) arkasındadır ve Lozanı ve Türkiye topraklarını parsellemenin ve bu halkı (halkımızı) buradan sürmenin dümenlerini çeviriyor hemde (iki yüzlü) gülüçükler dağıtarak. İşte Mustafa Kemal ATATÜRK’ün rotasına sarılmanın ve yoluna girmenin tam zamanıdır yoksa sonumuz öncekiler gibi hatta dahada beteri olacak bunuda ister kabul edelim ister etmeyelim gerçek ortada.

 6. 9 ay önce

  amerika uyuz olmuş kaşınıyor.

 7. Özellikle ekonomik olarak zayıf olursan, zayıf görünürsen paçalarından ısırmak isteyen it çok olacaktır..
  Ümit Özdağ’ ın konuşturduğu eski AKP’ li kadın milletvekilinin geçen hafta söyledikleri nasıl bir dış politika ile yönetildiğimizin resmidir..
  4 milyon Türkiye’ den gidenin yaşadığı Almanya’ da bu yalan tasarısı kabul edilebiliyorsa (sadece 1 hanım Alman vekil karşı çıktı), TBMM de bir yaratık bunu bizim meclisimize teklif etmeye kadar götürebiliyor sa, Türk halkının yaptığı seçimlerin de pek doğru olmadığını göstermez mi…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!