25 bin dolara yeni yerli otomobil geliyor: VERY

Elektrikli araçta Türkiye'nin ikinci markası VERY'nin satış fiyatı 25 bin dolar olacak. 4 ayrı segmentte birer adet üretimi yapılan VERY'nin seri üretimine 2025 yılında başlanacak

featured

TOGG’un ardından Türkiye’de ‘yerli’ elektrikli oto üretimi için çalışmalar hızlandırıldı. Türkiye’nin elektrikli araçta ikinci markası olarak lanse edilen VERY, Go Green Fuarı’nda TOGG ile yan yana gösterilecek.

Elektrikli araç ve mobilizasyon sistemleri alanında ürün ve yazılım geliştirmek üzere kurulan teknoloji şirketi VERY ekibi tarafından 300 günde geliştirilen yeni nesil elektrikli aracı VERY, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) TeknoPark’ta 4 farklı modelde L7 sınıfında üretildi. Dünya’dan Nurdoğan Arslan Ergün’ün haberine göre, Türkiye pazarı için tüm onay sürecini tamamlayan VERY’nin Avrupa tip onayları, R85 ve sertifikasyon süreci ise devam ediyor.

800 SİPARİŞ ALINDI

Şu anda üniversitenin 400 metrekarelik hangarında üretilen VERY’nin seri üretimi için planlan tarih ise 2025. 2025 yılı sonuna kadar Bursa Gemlik’te tamamlanması planlanan fabrika ile ilk etapta yıllık 10 bin araç üretim kapasitesi hedeflediklerini açıklayan VERY Teknoloji kurucu ortağı ve Makine Mühendisi Yosun Karasu, 2024 yılı için 800 araç siparişi aldıklarını belirtti.

300 KM MENZİL

Elektrikli küçük araçlarda bataryaların ortalama 10 Kw olduğunu söyleyen Karasu, kendilerinde ise en küçük paketin 11 Kw’a çıkarıldığını ifade etti. Bunun da menzil karşılığı bulunduğunu belirten Karasu, “Biz 300 kilometreleri görebiliyoruz” dedi. Karasu, paketin içeriğine bağlı olarak aracın bugünkü ortalama satış fiyatını 25 bin dolar olarak açıkladı.

25 bin dolara yeni yerli otomobil geliyor: VERY

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Sözde yerli. Adı nece? Türkçe değil. Kaç para? TL ile değil. Parçalarının menşei ne? O daha karışık..

  2. 16 Kasım 2023, 11:56

    Bir karar verin very mi evry mi?

  3. olmayan arabanin “ortalama” fiyati cok guzel olmus. Yery uretim.

  4. 15 Kasım 2023, 19:56

    İsmini Türkçe okunabilir bir isim koysaydınız bari. Özenti her yerimizden akıyor

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!