25 ilde ‘joker’ operasyonu: 138 kişi listede…

Ehliyet sınavlarında 'joker' olarak adlandırılan kişileri sınava sokan ve sahte SRC belge düzenlediği belirtilen şebekeye İstanbul merkezli 25 ilde operasyon düzenledi. 

featured

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ehliyet sınavlarında farklı sınavlarda benzer kopya düzeneklerinin yakalanması üzerine konuyla ilgili inceleme başlattı. Yapılan incelemelerde bir şebekenin özellikle SRC belgeleri için yapılan sınavlarda yetersiz kişileri para karşılığı sınavdan geçirmek için düzenek kurduğunu belirledi.

Araştırmaları derinleştiren polis, aynı şebeke üyelerinin Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli personellerden rüşvet karşılığı soruları aldığı, ‘joker’ elemanlarla başkasının yerine sınava girdikleri ya da kulaklık veya elektronik düzenekle kopya hazırladıklarını tespit etti.

MEB’DE GÖREVLİ PERSONELLER DE LİSTEDE

Mali şube ekiplerince yapılan çalışmalarda aralarında Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli personellerin de bulunduğu 138 şüpheli belirlendi.

Ekipler bu sabah 138 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 25 ilde çok sayıda adrese operasyon düzenledi. Operasyonda şüphelilerin ev ve iş yerlerinde aramalar yapıldı. Aramalarda dijital materyaller ile sınavlara girecek kişilere ait belgelere incelenmek üzere el konuldu. Operasyonlar devam ediyor.

25 ilde ‘joker’ operasyonu: 138 kişi listede…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!