’26 milyon liralık zarar’ iddiası… Edis ve Zeynep Bastık cephesinden açıklama geldi

Bir şirket, Zeynep Bastık ve Edis'le 3 konserlik anlaşma yaparak 13 milyon TL ödediklerini ancak sanatçıların konsere çıkmayarak parayı da iade etmediklerini söyledi. Edis ve Bastık'ın bağlı olduğu menajerlik şirketi, çıkan haberlerin tamamen asılsız olduğunu ve asıl mağdurun kendileri olduğunu belirtti.

featured

Şarkıcı Zeynep Bastık ile Edis hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Buna göre, Avrupa’nın en büyük organizasyon şirketlerinden biri olan Streetlife, Zeynep Bastık ve Edis’e üç konser vermeleri karşılığında 400 bin Euro (yaklaşık 13 milyon TL) ödedi. Ancak iki sanatçı konserlere çıkmadı ve aldığı parayı iade etmedi. Şirket yetkilileri sadece sanatçılara değil, organizasyonla ilgili ödemeler de yapıldığını belirterek toplam zararlarının 26 milyon lira olduğunu iddia etti.

İddialara ilişkin Zeynep Bastık ve Edis cephesinden açıklama geldi. İki sanatçının bağlı olduğu menajerlik şirketinden yapılan açıklamada “Bugünlerde bazı basın yayın organlarında sanatçı Edis Görgülü ve Zeynep Bastık hakkında asılsız ve gerçek dışı iddialar ve haberler yer almaktadır. Bu iddialara konu haberlerin, kişilik haklarımıza zarar vermek, itibarımız zedelemek ve tarafımızı yıpratmak amacıyla yapılmış olduğu açıkça ortadadır.” denildi.

‘ŞİRKET KONSERLERİ 3 KEZ ERTELEDİ’

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Streetlife isimli şirket ile Avrupa’nın farklı şehirlerinde ve farklı günlerde yapılacak konserlerle ilgili sözleşmeler imzalanmıştır. Ancak, sözleşmelere göre yapılması kararlaştırılan konserler Streetlife şirketi’nin isteği ve yine bu şirket yetkilileri tarafından gönderilen e-maillere istinaden birtakım haksız bahane ve gerekçelere dayalı olarak 3 defa iptal edilmiştir.

Streetlife şirketi tarafından yapılan konser iptalleri ile ilgili tarafımızın herhangi bir kusuru mevcut olmayıp, konser iptal talepleri tamamen Streetlife şirketi’nin iradesi ve sorumluluğunda gerçekleştirilmiştir.
Yapılamayan bu konserlerden ötürü hem tarafımız hem de Avrupa’da yaşayan dinleyicilerimiz büyük mağduriyetler yaşamış olup, bu durum konserlere katılabilmek amacıyla bilet alan ve sonrasında bilet iptali ile karşılaşan dinleyicilerimiz nezdindeki güven duygusunun kırılmasına sebebiyet vermiş ve dinleyicilerimiz ile toplum nezdindeki imajımızı ve itibarımızı zedelemiştir.

‘BAHSEDİLEN ÜCRET ÖDENMEDİ’

Haber içeriklerinde iddia edilen hususlar, gerçeklikten uzak, kötü niyetli ve tamamen asılsızdır. Çıkan haberlerde yer alan rakamlar gerçeği yansıtmamakta olup, böyle bir bedelin tarafımıza ödenmediği gibi, her konser sözleşmesinde olduğu üzere yapılan ön ödemeler konser öncesi avans ödemesi niteliğinde cüzzi bir rakama karşılık geldiğinden, Streetlife şirketinin konserleri iptal etmesinden kaynaklı olarak sözleşmeye uygun bir şekilde irad kaydedilmiştir.

Söz konusu iddialar, özel hayatımıza ve onurumuza yapılan haksız saldırılardır. Haberlerde yer alan iddialar asılsız olup, söz konusu bu haberler bizim mağduriyetimize sebebiyet vermektedir. Kamuoyuna saygıyla arz olunur.”

’26 milyon liralık zarar’ iddiası… Edis ve Zeynep Bastık cephesinden açıklama geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!