3 ülkede Kraliçe Elizabeth için yas ilan edildi

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ölümü sebebiyle Pakistan, Hindistan ve Avustralya'da ulusal yas ilan edildi.

featured

Ulusal basındaki haberlere göre, Aurangzeb, Başbakan Şahbaz Şerif’in onayıyla İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ölümü nedeniyle yarın ulusal yas ilan edildiğini duyurdu.

Yas kapsamında ülke genelinde bayraklar yarıya indirilecek.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ölümü sebebiyle Hindistan ve Avustralya’da ulusal yas ilan edildi.

Hindistan İçişleri Bakanlığı, Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümü nedeniyle bugün ulusal yas ilan ettiğini açıkladı.

Tüm resmi binalarda bayrakların yarıya indirildiği Hindistan’da, Kraliçe’ye saygı göstergesi olarak tüm resmi eğlence organizasyonları iptal edildi.

Başbakan Narendra Modi, Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümü nedeniyle Kraliyet ailesi ve İngiltere halkına taziyelerini sunduğunu sosyal medya paylaşımında, Kraliçe’yi gözü pek biri olarak nitelemişti.

AVUSTRALYA

Avustralya Başbakan Anthony Albanese, ABC News’e yaptığı açıklamada, Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümü dolayısıyla 22 Eylül’ün ulusal yas ilan edildiğini söyledi. Albanese, 22 Eylül’ün insanların Kraliçe’ye olan saygılarını gösterebilmeleri için resmi tatil günü olacağını ifade etti.

Kraliçe’nin ölümü nedeniyle parlamento oturumlarına ara verildiğini anımsatan Albanese, bu oturumların daha sonra telafi edileceğini belirtti. Ulusal yas gününün, 19 Eylül’de düzenlenecek cenaze törenine katılacağı öğrenilen Albanese’nin Avustralya’ya dönüşüne denk getirildiği düşünülüyor.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, İskoçya’da tatilini geçirdiği Balmoral Kalesi’nde 8 Eylül’de hayatını kaybetmişti.

3 ülkede Kraliçe Elizabeth için yas ilan edildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 7 ay önce

    Ama ne aymazlık!!!İngiltere’nin işgal ve cinayetle müteakiben haksız hukuksuz hapis cezalarını ölümüne çeksin diye hapishane inşaa ettiği ve o adamların torunlarının yaşadığı Avustralya (Anayasasını değiştirmek için Kral/Kraliçe onayı gerekir ama onlara sorarsan bağımsız ülke).İplik eğirme ve ipek ve tekstil yapamasınlar diye Hindistan’lı iş bilir adam ve kadınların parmaklarını keserek canavarlık yapıp tekstil işlerini (Bizden de Ankara tiftiğini çaldılar) çalan ve geriye felaket bıraktıkları Hindistan ve sonradan yapma boğazına kadar uydurma bir dinciliğe boğulmuş Pakistan.İnsan aklını yitirir!

  2. 7 ay önce

    İngiltere’nin sömürgeleri bunlar.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!