30 büyükşehir anketi açıklandı: Bu illerde sürpriz var

Türkyie 31 Mart'ta sandık başına gitmeye hazırlanırken, kamuoyu araştırma şirketi MAK Danışmanlık, 30 büyükşehirde yaptığı yerel seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Ankete göre; İstanbul'da İmamoğlu yüzde 41,5, Kurum ise yüzde 40 oy oranına sahip.

featured

Yerel seçimlere sayılı günler kala araştırma şirketleri de seçmenin nabzını tutmak için yaptığı anketlerin sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor.

Son olarak kamuoyu araştırma şirketi MAK Danışmanlık, 30 büyükşehirde yaptığı yerel seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.

Anket sonuçlarında AKP’nin bazı büyükşehirleri CHP’den geri aldığı görülürken, Ordu’da İYİ Parti, Şanlıurfa’da ise Yeniden Refah Partisi’nin oy oranı dikkat çekti.

21 Şubat – 9 Mart 2024 tarihleri arasında yapılan araştırmada ilk olarak “Partilerden bağımsız belediye başkan adayı sizce hangi özelliklere sahip olmalıdır” diye soruldu. Ankete katılanların yüzde 38’i “İhtiyaç halinde ulaşılabilir olmalıdır”, yüzde 32’si ise “Devlet adamı ciddiyetiyle mütevazı olmalıdır” dedi.

Ankete göre; İstanbul’da İmamoğlu yüzde 41,5, Kurum ise yüzde 40 oy oranına sahip.

“Belediye başkanlığı seçiminde sizin için parti mi aday mı önemli” sorusuna ise yüzde 46 “Hem aday, hem parti önemli” yüzde 33 ise “Parti önemli” yanıtını verdi.

“Size göre ülkemizin en önemli sorunu nedir” sorusuna yüzde 48 “Hayat pahalılığı, işsizlik ve ekonomik sorunlar” derken yüzde 13 “Ahlaki ve sosyal sorunlar” yanıtını verdi.

İşte il il yerel seçimler tahminleri…

 

30 büyükşehir anketi açıklandı: Bu illerde sürpriz var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 12 Mart 2024, 13:26

    PKK’ya geçit yok. İmamoğlu, Ahmet Türk, Zeydan Karalar vs. bir dönem daha görmek istemiyoruz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!