32’li tuvalet kağıdı asgari ücretin 22’de biri kadar

Asgari ücret zammının belli olacağı bugün 32'li tuvalet kağıdının fiyatı gündem oldu. Markette 32'li tuvalet kağıdının fiyatını görenler gözlerine inanamadı. Net 5 bin 500 lira olan asgari ücretin 22'de biri kadar...

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün AKP Grup Toplantısı’nda açıklaması beklenen asgari ücret Türk-İş’in 9 bin lira olmazsa masaya oturmayız çıkışı sonrası bugüne kaldı. Erdoğan dün gece saatlerinde Beştepe’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile asgari ücret toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası resmi bir açıklama yapılmadı.

Erdoğan ve AKP’li birçok yönetici ücretli çalışanı enflasyona ezdirmeyeceklerini söylemişti. TÜİK’in açıklamasına göre yüzde 84,39 oldu. Ücretli çalışanların enflasyona ezilmemesi için en az bu oranda zam yapılması gerekiyor.

Kamuoyu günlerdir asgari ücret zammını konuşurken 32’li tuvalet kağıdının fiyatı gündem oldu. Gıdadan temizliğe kadar birçok ürüne peş peşe zamlar gelirken alım gücünün nasıl düştüğü tuvalet kağıdının fiyatı ile ortaya çıktı.

Etikette 32’li tuvalet kağıdının fiyatı görenlerin ağzını açık bıraktı. Ünlü bir markaya ait tuvalet kağıdının 250 liradan satılması “Yok artık” dedirtti. Yani tuvalet kağıdının fiyatı net 5 bin 500 lira olan asgari ücretin 22’de birine den geliyor.

İşte o fiyat:

32’li tuvalet kağıdı asgari ücretin 22’de biri kadar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    75-80 Liralık da var. Selpak kullanmazsanız totonuz eskimez merak buyurmayın. Asgari ücret vs. zammı bizi ilgilendiriyor. Beyaz Türk(!)lere her daim hava hoş.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!