’34 gündür suyum akmıyor’ diyerek baskın yapmıştı… Belediye açıkladı: Vanası kapalıymış

Antalya'nın Alanya ilçesinde '34 gündür suyum akmıyor' diyerek ASAT Alanya birimine gelen ve taşkınlık yapan vatandaşın evinin vanasının kapalı olduğu açıklandı. Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü'nden (ASAT) yapılan açıklamada "Aboneliğin bulunduğu ev, olayın hemen sonrasında kontrol edilmiş, ana giriş vanasının kapalı olduğu görülmüştür. Bina girişinde su kesintisi ya da basınç düşüklüğünün olmadığı, abonenin 2023 yılı içerisinde aylık standart su tükettiği görülmüştür." denildi.

featured

Antalya’da yaşayan bir vatandaş evinde 34 gündür suyu olmamasına sert tepki gösterdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne elinde şu şişeleriyle giderek “Ben evimde duş alamıyorum denizde geziyorum” diyerek tepki gösterdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ASAT binasına giderek eline aldığı boş su bidonunu yere fırlatan ve tekmeleyen vatandaş ASAT müdürünün kuruma gelmesini istedi. Vatandaş, “34 gündür benim suyum yok. O adam buraya gelecek. Jandarmayı çağırın. Jandarma da gelsin. Ben burada bekliyorum. 34 gündür suyum yok. Ben artık bıktım ya. Onu ara, bunu ara, şunu ara. Ben kimi arayacağım ya? Jandarmayı da arayın. Jandarma da gelsin. Ben her gün su dolduruyorum ya. 34 gündür suyum yok. Yeter artık ya. Bıktım. Ben su istiyorum” dedi.

İHA’nın haberine göre etraftakilerin sakinleştirmeye çalıştığı vatandaş ASAT müdürünün odasına girerek koltuğa oturdu. Tepki göstermeye devam eden vatandaş, “Gelsin o, izin yapmayacak. Bana çözüm üretmek için senin şunun bu, bunun bu dediler. Yeter, 34 gün oldu ya. Benim evimde su yok. Benim suyum bugün gelecek. Sizin çavuşunuza 28 Haziran’da bayramda mesaj atmışım. Benim evimdeki saatin biri yok. Hamam gibi. Tuvalete giremiyorum. Ben evimde mayo ile geziyorum. 34 gündür denizde yıkanıyorum. ” diye konuştu. Bu sırada ASAT görevlileri vatandaşı sakinleştirmeye çalıştı.

Olayın ardından açıklama yapan ASAT; dün sabah saatlerinde ASAT’ Alanya Şubesi’ne giden bir şahıs evinde 34 gündür suların kesik olduğunu iddia ederek, taşkınlık çıkarmış ve görüntüler sosyal medyaya yansımıştı.

‘VANASININ KAPALI OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR’

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nden(ASAT) konuyla ilgili açıklama geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de paylaştığı açıklamada, “4 Ağustos Cuma günü, ASAT Alanya şubemize gelerek kamu malına zarar veren ve diğer abonelerin hizmet almasını bir süreliğine engelleyen şahsın, ‘suyum akmıyor’ diye şikayetçi olduğu aboneliğin bulunduğu ev, olayın hemen sonrasında kontrol edilmiş, ana giriş vanasının kapalı olduğu görülmüştür. Bina girişinde su kesintisi ya da basınç düşüklüğünün olmadığı tespit edilmiştir. Kayıtlar incelendiğinde, abonenin 2023 yılı içerisinde aylık standart su tükettiği görülmüştür. Kayıtlarımızda bölgede kısa süreli elektrik kesintisi, şebekede meydana gelen arızalar ve aşırı su tüketiminden kaynaklı su kesintileri meydana gelmiş olsa bile şahsın iddia ettiği gibi uzun süren su kesintisi yaşanmamıştır. Kurumumuzun verdiği hizmeti karalamaya yönelik yapılan bu olayla ilgili gereken yasal işlemler başlatılacaktır” ifadelerine yer verildi.

’34 gündür suyum akmıyor’ diyerek baskın yapmıştı… Belediye açıkladı: Vanası kapalıymış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Buna simidi devlet malina zarar vermekten dava aciip donuna kadar soyulmasi farz olmustur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!