Darıca hayvanat bahçesi giriş ücreti 2024

Kocaeli il sınırları içerisinde olan Darıca hayvanat bahçesi pek çok kişinin ilgisini çekerken aynı zamanda özellikle öğrenciler için öğretici bir alan olması bakımından okulların da uğrak gezi yerlerinden birisi haline geldi. İçerisindeki botanik parkın da ilgi odağı olması nedeniyle Darıca hayvanat bahçesini ziyaret etmek isteyen vatandaşlar giriş ücretini de oldukça merak ediyor. Peki Darıca hayvanat bahçesinin giriş ücreti ne kadar?

darıcahayvanatbahçesigirişücretleri

İnsanların ilgi duyduğu ve coğrafyalarında göremediği pek çok hayvanı tek bir yerde canlı şekilde görme imkanına kavuştuğu yer olan Darıca hayvanat bahçesi ailelerin ve okulların temel gezi noktalarından biri haline geldi. Vatandaşların merakla ziyaret etmek istediği Darıca hayvanat bahçesiyle ilgili tüm ayrıntılar haberimizin devamında…

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ NE ZAMAN KURULDU?

Türkiye’deki gezilecek yerler kategorisinin başında gelen yerlerden birisi de Darıca hayvanat bahçesi. Diğer bir adıyla Faruk Yalçın hayvanat bahçesi ve botanik parkı olarak anılan Darıca hayvanat bahçesi, 165 bin metrekarelik 1993 yılında Faruk Yalçın’ın çabaları sayesinde kurulmuştur. Darıca hayvanat bahçesinin bu denli ününün artmasının bir nedeni de İstanbul’daki bir hayvanat bahçesinin kapanmasıdır. Darıca hayvanat bahçesi ve botanik parkta binlerce hayvan ve bitki türü görme imkanına sahip olabilirsiniz.

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ KURALLARI

Darıca hayvanat bahçesinde hayvanların ve bitkilerin zarar görmemesi adına uyulması gereken muhtelif kurallar vardır. Bu kurallar şu şekilde sıralanabilir:

– Hayvanlar beslenmemelidir
– Hayvanlara dokunulmamalıdır
– Hayvanlar korkutulmamalıdır
– Camla korunan alanlarda camlara dokunulmamalıdır
– Flaş ile fotoğraf çekilmemelidir
– Evcil hayvan getirilmemelidir
– Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemelidir.
– Hayvanlara yakın olunan yerlerde yüksek sesle konuşulmamaldır

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Darıca hayvanat bahçesinin giriş ücretleri aşağıda listelenmiştir:

Yetişkin bilet695 TL
Çocuk/öğrenci bilet395 TL
65 yaş üstü bilet385 TL
Engelli bilet115 TL

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ ZİYARET SAATLERİ

Darıca hayvanat bahçesi her gün saat 10.00’da açılıp 19.00’da kapanmaktadır. Hayvanat bahçesinin son giriş saati ise 18.00’dır.

DARICA HAYVANAT BAHÇESİNE NASIL GİDİLİR?

Darıca hayvanat bahçesine toplu ulaşım imkanları aşağıda sıralanmıştır:

– Marmaray’ın Fatih Gebze Teknik Üniversitesi istasyon çıkışından 440 numaralı otobüse binip Hayvanat Bahçesi durağında inilebilir.
– Kartal metrosundan 17B numaralı İETT otobüslerini kullanıp Deniz Yıldızları İO durağından 500T numaralı otobüsle ya da Gebze-Harem minibüsleriyle Şifa Mahallesi’nde indikten sonra Darıca otobüsleriyle parka ulaşım sağlayabilirsiniz.
– Kocaeli’nden 400 numaralı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otobüsü kullanarak parka ulaşabilirsiniz.
Darıca hayvanat bahçesine özel araç ile ulaşım imkanları aşağıda sıralanmıştır:
– TEM otoyolunda Şekerpınar Kavşağından çıkış yaptıktan sonra Darıca tabelalarını takip ederek E5 Karayolu bağlantı noktasına ulaşıyorsunuz. Darıca / Bayramoğlu tabelalarını takip ederek ilerledikten sonra hayvanat bahçesi tabelalarını takip ederek parka ulaşım sağlanabilir.
– D100 karayolundan Darıca / Bayramoğlu kavşağından çıkış yapıp, hayvanat bahçesi tabelalarını takip ederek parka ulaşım sağlanabilir.

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ OTOPARKI ÜCRETLİ Mİ?

Özel aracıyla gelen ziyaretçiler için otopark 100 TL’dir.

Darıca hayvanat bahçesi giriş ücreti 2024

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!