6’lı masadan AKP’nin ‘başörtüsü teklifine’ ilk somut destek geldi

'Cumhur İttifakı'nın meclise sunduğu 'aile birliğinin sağlanması' ve 'başörtüsü' ile ilgili düzenleme içeren anayasa değişikliğine imza atan Saadet Partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman'ın bu imzası 6'lı masadan anayasa değişikliğine ilk somut destek oldu.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fitilini ateşlediği “türbana anayasal özgürlük” polemiğini hükümet sahiplenmiş ve anayasa değişikliği kapsamına sokmuştu.

Anaya değişikliğini içeren kanun teklifi AKP, MHP ve BBP’li 366 milletvekilinin imzasıyla geçtiğimiz haftalarda TBMM’ye sunulurken, teklife CHP kapıyı kapamamış “detayları görelim” denmişti. İyi Parti’den yapılan açıklamada ise “çoğunluk destek verme eğiliminde” açıklaması yapılmıştı. Başörtüsü düzenlemesine “altılı masa” içinden ilk resmi destek geldi. Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, teklife imza attığını duyurdu.

Abdulkadir Karaduman yaptığı açıklamada, “Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman bey, aile birliğinin sağlanması ve başörtüsü ile ilgili düzenleme içeren 2/4779 esas sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 24 ve 41’inci Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini desteklemek üzere imza vermiştir” ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Karaduman, “Başörtüsüne anayasal güvence getiren ve evlilik birliğini tanımlayan Anayasa değişiklik teklifine imza vererek desteğimizi ilan ediyoruz. Hayra motor, şerre fren olacağız” dedi.

6’lı masadan AKP’nin ‘başörtüsü teklifine’ ilk somut destek geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!