6’lı masanın Said Nurcusu

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal'ın, Nurcuların gazetesi Yeni Asya'ya verdiği röportajda Cumhuriyet karşıtı Said Nursi'ye övgüler yağdırdığı ortaya çıktı.

featured

Yazar Nihat Genç, muhalefetin oluşturduğu altılı masaya yönelik eleştirilerini sürdürdü. Genç, eski AKP’nin mimarları Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yanında masada yer alan Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal’ın Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinde Cumhuriyet karşıtı Said Nursi’yi övdüğü demecini hatırlattı.

Genç sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Altı partinin mutabakat metninde neden Cumhuriyet’e bağlılık ve tek bir vatanseverlik yok, ama altı parti de Cumhuriyet’e karşı sistemli düşmanlık yapıp devleti yıkan Süleymancı, Menzilci, Nurcu, her cins bok başrollerde ve en ön sıralarda, bakın bir örnek daha…

Meşhur DP kongresinde Cindoruk’u indiren Ağar’ın ‘has’ adamı ve şeytanın ta kendisi Said Nursi’nin cillop çocuğu Gültekin Uysal, altı partili masada ağırlanıyor, kimleri kovmuşlar, kimleri baş tacı ediyorlar, uyanın demek, nafile, çünkü…

Halk TV’nin çok bilmiş gazetecileri ve Emre Kongar ve Uğur Dündar vs gibiler, Cumhuriyetçi seçmen uyanmasın diye, ünlü Kelebek filmindeki gibi Süleymancısını Said Nurcusunu çok özel yerlerinde saklıyor ve utanmadan Cumhuriyetçilere alkışlatıyorlar!”

6’lı masanın Said Nurcusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 16 Mart 2022, 17:12

  Yine B. S. N. başka bir Kitabında; “1935 de Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesinde “Cumhuriyet hakkında fikrin nedir?” sualine cevaben:
  – Eskişehir mahkeme reisinden başka daha sizler dünyaya gelmeden benim dindar bir cumhuriyetçi olduğumu elinizdeki tarihçe-i hayatım isbat eder, diyerek yukarıda zikredilen “Karınca hadisesini” anlatır ve şöyle der:
  Hulefa-yı Raşidîn herbiri hem halife, hem reis-i cumhur idi. Sıddık-ı Ekber, Aşere-i Mübeşşereye ve Sahabe-i Kirama elbette reis-i cumhur hükmünde idi. Fakat manasız isim ve resim değil, belki hakikat-ı adâleti ve hürriyet-i şer’iyyeyi taşıyan mâna-yı dindar cumhuriyetin reisleri idiler. ” ifadelerini yazmıştır. Eser 1956 yılından beri yayındadır/TARİHÇE-İ HAYAT.

  • 16 Mart 2022, 22:02

   Cumhuriyetçi biri kendisine nasıl bediüzzaman diyor?
   Bediüzzaman nasıl bir yurttaşın sıfatı olabiliyor?
   Manayı dindar cumhuriyetmiş, manaya bak! Takiyyeniz çok yaşamaz.

   • 18 Mart 2022, 02:39

    Sen samimi olmayan bir vatandaşsın, bir sürü şeyi birbirine karıştırmışsın. Muhtemelen Kara Suratlının adamısın. Bediüzzaman ne demek? Cumhuriyetle tezat neresinde, ne ilgisi var? Milletin bazı konulardaki bilgisizliğinden bu derece yararlanmayınız, Milleti kandırmayınız.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!