84 yaşında cezaevinde ölen komutana kin kustular!

Gerici Yeni Akit gazetesi, iddianamesini FETÖ’cü savcıların hazırladığı 28 Şubat davasında tutuklanan ve kaldığı Sincan Cezaevi’nde hayatını kaybeden, demans hastası, 84 yaşındaki emekli Korgeneral Vural Avar'ın arkasından kin kustu.

featured

28 Şubat tutuklusu komutanların rütbeleri sökülmüş, er statüsüne indirilmişti. Bu yüzden Avar için askeri tören düzenlenmedi. Cenazeye Genelkurmay’dan da katılım olmadı. Ancak silah arkadaşları, naaşı önünde Avar’a tek tek selam vermişti.

Korgeneral Vural Avar’ın hayatını kaybetmeden önceki son sözleri “Buradan yaşlılıktan, hastalıktan değil FETÖ’cülerin kurduğu kumpas davasından beraat ederek çıkmak isterim. Meşrulaştırılmış kötülük yüzünden tutukluyuz” olmuştu.

Öte yandan Avar’ın eşi Tuna Avar, ağır hastalıklarına rağmen “Cezaevinde kalabilir” raporu veren doktorlar hakkında ‘olası kastla adam öldürmekten’ suç duyurusunda bulunmuştu.

BAKAN BOZDAĞ DOĞRU SÖYLEMİYOR

Avar’ın adeta cezaevinde ölüme gönderilmesi üzerine gelen tepkilere Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Vural Avar ile ilgili özel af yetkisini kullanmak istediğini bana söyledi ve süreci başlatmamızı da istedi” iddiasında bulundu. Ancak Bozdağ’ın iddiasının doğru olmadığını Veryansın Tv aylar önce yazmıştı.

Erdoğan, sağlık sorunları nedeniyle tahliye dilekçesi değil “28 Şubat eylemlerinden dolayı özür dilekçesi” istemiş, tutuklu komutanlar bu talebi reddetmişti.

Komutanın cezaevinde ölümüyle ilgili tartışma sürerken, gerici Yeni Akit gazetesi Korgeneral Vural Avar’ı hedef aldı.

Gazete manşetten, “Darbeci Avar’ı kirli geçmişiyle bilirdik” dedi. Ancak haberde Avar’a kin kusmak dışında, “kirli geçmiş”e dair hiçbir şey yer almadı. Avar’ın irticayla mücadele konusundaki duyarlılığı “kirli geçmiş” diye suçlandı.

84 yaşında cezaevinde ölen komutana kin kustular!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    bunlar darbe gormemısler.

  2. 1 ay önce

    Kinlerinde boğulacaklar inşallah!
    Dindarlar değil, din tüccarları öncelikli düşmanımızdır. Her türlü dümeni her türlü işi dinin arkasına saklanarak kendi çıkarlarına, kendi görüşlerine göre kotaranlar öncelikli düşmanımızdır. Bölücü örgütlerle aynı seviyede aynı değerde düşmandırlar. Bunun böyle olmadığını söyleyen, yazan da aynı şekilde baş düşmanımızdır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!