’94 IŞİD’linin imza karşılığı serbest bırakıldığı’ haberine dava

Yeniçağ Haber Müdürü Fatih Ergin, gazetesinin yabancı uyruklu 94 IŞİD'linin imza karşılığı serbest bırakıldığını aktaran ve erişim engeli getirilen haberine "devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozma, Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri açıklama, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" suçlamaları ile dava açıldığını duyurdu.

featured

Yeniçağ Gazetesi Haber Müdürü Fatih Ergin, Yeniçağ’ın “yabancı uyruklu 94 IŞİD’linin imza karşılığı serbest bırakıldığını aktaran ve erişim engeli getirilen belgeli haberine” dava açıldığını duyurdu.

“Devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozma, Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri açıklama, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” suçlamaları ile dava açıldığını aktaran Ergin, “Teröristleri serbest bırakmak değil de, teröristlerin serbest bırakıldığını haberleştirip halka duyurmak mı devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozuyor?” sorusunu sordu.

X hesabından paylaşımda bulunan Fatih Ergin şu ifadeleri kullandı:

“ŞAKA DEĞİL GERÇEK!

Yeniçağ’ın yabancı uyruklu 94 IŞİD’linin imza karşılığı serbest bırakıldığını aktaran ve erişim engeli getirilen belgeli haberine, “Devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozma, Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri açıklama, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” suçlamaları ile dava açıldı!

Teröristleri serbest bırakmak değil de, teröristlerin serbest bırakıldığını haberleştirip halka duyurmak mı devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozuyor?

Türkiye’de büyük eylem arayışında olan ve intihar saldırısı yapabilecek motivasyona sahip IŞİD’e mensup cihatçı teröristlerin attıkları imza karşılığı ülkeyi terk etmelerini bekleyip onları salmak değil de, tehlikeyi haberleştirmek mi devletin güvenliğini hedef almak oluyor?

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” bunun neresinde? Yabancı uyruklu teröristler ne zamandan beri halk oluyor? Halkı, kafa kesen teröristlere karşı sevgi ve saygıya mı tahrik etmeliydik?”

’94 IŞİD’linin imza karşılığı serbest bırakıldığı’ haberine dava

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. siradan bir akp rezaleti.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!