ABD Büyükelçiliği’nden ‘açılım’ medyasına fon!

featured

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin, George Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı’nın finanse ettiği Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi’ne ‘açılım’ fonu sağladığı ortaya çıktı.

VERYANSIN TV

Amerikancı darbe girişimleri ve iç kışkırtmalarda adı eksik olmayan ABD’li spekülatör George Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı’nın finanse ettiği Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi ‘açılım’ın medya ayağı için yeni bir proje başlattı. 

Kürt sorunu bağlamında Türkiye medyası” adlı projenin tanıtımında konuşan DİTAM Başkanı Mehmet Vural “Kürt sorununun tekrardan gündeme gelerek tartışılmasının önemli” olduğunu, bu konuda “DİTAM olarak kendilerinin de çaba sarf edeceklerini” kaydetti. 

DİTAM’ın Başkan Yardımcısı projenin ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklendiği dile getirdi.

Proje kapsamında “Çözüm Sürecinde Kürtlerin Türkiye Medyası Algısı konulu saha araştırmasının ön bulguları”, “Türkiye’de toplumsal barış ve medya sorunu”, “90’lardan günümüze ve çözüm sürecinde Kürt coğrafyasında Türkiye medyasına ilişkin algıyı birlikte düşünmek”, “Barışın inşasında medyanın rolü-deneyim paylaşımları” konulu çalıştaylar 2 Ekim’de Diyarbakır, 23 Ekim’de Van ve Kasım’da Antep’te yapılacak.

DİTAM’ın “işbirlikleri” arasında Açık Toplum Enstitüsü dışında Avrupa Birliği ‘Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Aracı (DİHAA)’ Programı ve İsveç Konsolosluğu bulunuyor. 

ABD Büyükelçiliği’nden ‘açılım’ medyasına fon!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 29 Eylül 2021, 08:38

    Sayın Kılıçdaroğlu size soruyorum, ABD CHP’yi de fonluyor mu? Bu soruyu neden mi soruyorum? Siz George Soros tarafından fonlanan, açılımcı TESEV’in kurucu üyesisiniz. Aynı zamanda iktidara geldiğinizde HDP ile birlikte Kürt açılımı yapacağınızı kamuoyuna açıkladınız. ABD Kürt açılımının en büyük destekçisi olduğuna göre, bu durumda ABD’nin CHP’yi fonlamasından daha doğal bir şey olamaz. Sayın Kılıçdaroğlu, lütfen bizi aydınlatın. ABD CHP’yi de fonluyor mu?

  2. Kilictaroglunu bosver kardes…Sen o soruyu ilk önce ülkedeki siyasi erk‘e sor, icisleri bakanina sor, MIT baskanina sor…Devlet denen yapinin en basindaki adama sor…Hic birinden cevap alamazsan git diyanet isleri baskani Ali Erbas‘a bile sorabilirsin istersen…Ülkeni lime lime etmeye calisan seytanlar bin bir türlü örgütü fonlarlarken, devletin tüm kudretini elinde toplayan adamlar ne yapiyor ki, kilictaroglu denen meczup ne yapsin.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!