ABD Büyükelçiliği’nden Soylu’ya ‘İstiklal’ yanıtı

Terör örgütü PKK'nın hamisi, PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye binlerce TIR silah gönderen ABD'nin Taksim'deki terör saldırısını kınaması tepki çekmişti. ABD Büyükelçiliği sözcüsünden yeni bir açıklama geldi.

featured

İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarını değerlendiren ABD Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri, değerli NATO müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir” denildi.

İstiklal Caddesi’nde dün (13 Kasım) meydana gelen 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı patlamanın ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bize verilen mesajı biliyoruz. Tekrar ifade ediyorum, ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz. Müttefikliğimiz tartışılmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

T24’ün haberine göre İçişleri Bakanı Soylu’nun sözleri hakkında ABD Ankara Büyükelçiliği sözcüsünden yapılan açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri, terörün her şeklini kesin olarak kınamakta ve değerli NATO müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir” denildi.

ABD Büyükelçiliği’nden Soylu’ya ‘İstiklal’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Doğrusu şu şekilde olmalı: “Amerika Birleşik Devletleri, terörün her türlüsüne destek vermektedir. Müttefiğiniz falan değiliz. Yerli işbirlikçilerimizle beraber 12 milyon ne idiğü belirsiz istilacı kaçkını başınıza biz sardık, IRAK, SURİYE, LİBYA, AFGANİSTAN, UKRAYNAYI… kan gölüne çevirdik. PKK/PYD terör örgütünün de DESTEKÇİSİYİZ.”… Sözün özü, sizin gibi müttefiğimiz olacağına; mert düşmanımız olsun.

  2. 3 hafta önce

    Ukrayna’da Amerikan batı yaltakcılığı yapanlar çıkın ortaya.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!