ABD Dışişleri’nden terör örgütüne operasyona karşı açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, Türkiye'nin Suriye'de terör örgütüne karşı olası askeri harekatıyla ilgili 'Herhangi bir operasyon, bölgesel istikrarı daha da zayıflatacak' dedi.

featured

Suriye’nin kuzeyinde terör örgütüne binlerce TIR silah gönderen ABD’den beş şehit verdiğimiz gün küstah bir açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, Türkiye’nin Suriye’de yapacağı bir askeri harekatın bölgesel istikrarı daha da zedeleyeceğini savundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası Suriye’nin kuzeyine askeri harekat düzenleneceği açıklamasın hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Böyle bir harekatın bölgesel istikrarı daha da fazla zedeleyeceğini savunan Price, “Suriye’nin kuzeyinde artan potansiyel askeri faaliyetlere ve özellikle buradaki sivil nüfus üzerindeki etkisine ilişkin raporlar ve tartışmalar konusunda derin endişe duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin güvenlik endişelerini bildiklerini ifade eden Price, “Ancak herhangi bir operasyon, bölgesel istikrarı daha da zayıflatacak, ABD güçlerini ve koalisyonun IŞİD’le mücadeleyi riske atacak” diye konuştu.

Türkiye’den Suriye’nin kuzeydoğusundaki operasyonlarını durdurması dahil Ekim 2019’daki ortak bildiriye uymasını beklediklerini söyleyen Price, “Herhangi bir gerginliği tırmandırmayı kınıyoruz. Mevcut ateşkes hatlarının sürdürülmesini destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

2019’daki Barış Pınarı Harekatı’nın ardından ABD ve Rusya ile ayrı ayrı anlaşmalar yapılmıştı. Türkiye’nin Münbiç harekatına karşı çıkan ABD, terör örgütüne silah sevkıyatına devam etmişti.

ABD Dışişleri’nden terör örgütüne operasyona karşı açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 8 ay önce

  Aptal o……….’na bak bölgesel istikrarı daha da zayıflatacakmışız.Anasını bellediniz lan Ortadoğu’nun ne anlatıyorsun coni?

  • 8 ay önce

   Endişeliyiz/vah vah tarzı açıklama geldiğine göre izinler alınmış.

   Zaten böyle davulla zurnayla büyük güçlere karşı operasyon yapılmaz. (Bknz: AKP Öncesi ekmek kuyruklarının sebebi olan Kıbrıs Barış Harekatı)

   Cevapla
 2. 8 ay önce

  Endişeliyiz/vah vah tarzı açıklama geldiğine göre izinler alınmış.

  Zaten böyle davulla zurnayla büyük güçlere karşı operasyon yapılmaz. (Bknz: AKP Öncesi ekmek kuyruklarının sebebi olan Kıbrıs Barış Harekatı)

 3. 8 ay önce

  Sizin orada olmaniz ve teroristleri desteklemeniz bolgesel istikrari bozuyor.

  • 8 ay önce

   Akl-ı selim ile yazılmış bir yorum. Teşekkürler Osman bey.

   Cevapla
 4. Bu nokta da karar verilmeli ve incelediği yerden kopmalı. Bölgesel istikrarı Afganistan’da gördük. IŞİDi de YPG yi de tarihe gömecek durumdayız. Sonuna kadar destekliyoruz, RTE yi . Bu konuda, bunun dışında değil.

 5. 8 ay önce

  Sadece bölgede değil tüm dünyada istikrarı bozan ABD ve İsrail’e gereken cevabı verebilecek babayiğit siyasetçiler arıyoruz. Türkiye milli menfaatleri doğrultusunda iradesini koysun ortada ne işid ne pkk/pyd falan kalmaz. ABD de tası tarağı toplayıp gitmek zorunda kalır. Bunu yapabilecek siyasetçiler talep etmeliyiz.

  • 8 ay önce

   Atakan bey, maalesef “orman kânunları” dünyâmızda geçerli yegâne kânun olmaya devâm ediyor. Mevcut siyâsetçilerimizin icraatleri mükemmelin çok altında ama batının açık açık “ekonominizi mahvederim” diyebildiği ve yaptığı bu ortamda savunma sanâyimizin mükemmel başarılarını canla başla desteklemeye devâm ediyorlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!