ABD silahla donattığı PKK/YPG’nin saldırısını ‘kınadı’

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Gaziantep'in Karkamış ilçesine, Suriye'nin Ayn el-Arab bölgesindeki PKK/YPG’li teröristlerce düzenlenen saldırıyı kınadı.

featured

ABD, YPG/PKK’ya tırlar dolusu silah ve mühimmat göndermekten geri durmazken terör örgütünün Türkiye’ye yönelik saldırısına sözde kınamalarına bir yenisini ekledi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Gaziantep’in Karkamış ilçesinde PKK/YPG’li teröristlerce düzenlenen roket saldırısında hayatını kaybedenler için ‘kınama’ mesajı paylaştı.

Büyükelçiliğin Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “ABD’nin Türkiye’deki diplomatik temsilciliği olarak, bugün Karkamış’ta 3 masum insanın hayatını kaybetmesinden dolayı yas tutan Türk halkına katılıyoruz. Bu şiddeti ve haklı görülemeyecek saldırıyı güçlü bir şekilde kınıyoruz” denildi. 

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li teröristler için daha önce taziye mesajı yayınlamış ve öldürülen teröristler için ‘kritik savaşçılardı’ ifadesini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Amerikalılarda ‘müttefikler vuruluyor’ telaşı… ‘Biden güçlü bir mesaj vermeli’

thumbnail
İlişkili Haber

ABD’li komutan PKK’nın ‘mezuniyet’inde! ‘Gurur duyuyoruz’

 

 

ABD silahla donattığı PKK/YPG’nin saldırısını ‘kınadı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Bu da yeni ağız.Kınamak kendi başına anlam olarak güç içerir.Güçlü kınama ne demek?G.tünü yedim ayağı.Lan katil kınasan ne kınamasan ne.Acı bizim azmettiricisi sensin.Hoşt Amerika Puşt Amerika!

 2. 2 hafta önce

  Yılan kadar olamadık.
  Adamın biri tarlasındaki bir kovukta yaşayan yılana her gün bir tas süt bırakırmış. Tası geri alırken içinde hep bir altın bulurmuş. Hastalandığında oğluna aynı işi yapmasını söylemiş. Uyanık oğul altınları tek tek alacağıma yılanı öldürür kovuktaki tüm altınlara sahip olurum diye yılana taş atar. Yılan kopan kuyruğunun acısı ile dönüp oğlanı ısırır ve öldürür. Aylar sonra baba kovuğa yine bir tas süt götürür. Yılan dile gelir “Sende evlat, bende kuyruk acısı varken biz asla eskisi gibi dost olamayız, artık gelme” der.

 3. 2 hafta önce

  Ben kabahati kendimizde ararım, elin oğluna dalga geçecek zemini verende suç

 4. 2 hafta önce

  Rusya’nin da PYD ile askerlerinin dolastigini da soylesenize. PKK sadece AVD tarafindan desteklenmiyor, Rusya da destekliyor. Bir dusmani soyleyip digerinin soylememekte art niyet ararim.

  • 2 hafta önce

   Amerikanın kucağında oturan 1 terör örgütü Rusya’nın kucağında oturmaz oturtmazlar.
   Biz amerikanın kuyruğunda dolaşmayı bırakırsak zaten devamlı anlaşabildiğimiz Putin ile dahada iyi anlaşırız.
   Bölgemizin huzuru için komşu Rusya ile ortaklıklar kurulması şart.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!