ABD ‘tutuklanan kişi diplomat değil’ demişti… Pasaportu ortaya çıktı

featured

ABD Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Havalimanı’nda Suriyeli bir şahsa 10 bin dolara pasaportunu satarken yakalanan David Jack Kojak’ın diplomat olmadığını savundu. Emniyet, Kojak adına hazırlanmış diplomatik ve hususi pasaportların görüntülerini yayınladı.

İstanbul Havalimanı 11 Kasım’da ilginç bir olaya sahne olmuş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ABD’nin Beyrut Konsolosluğu’nda diplomat olarak çalışan David Jack Kojak’ın, kendi pasaportunu 10 bin dolar karşılığında Suriye uyruklu R.S’ye satarken yakalandığını duyurmuştu.

Kendi pasaportu ile Almanya’ya, satın aldığı pasaportla ABD’ye gitmeyi planlayan R.S. serbest bırakılmış ABD’li şahıs ise tutuklanmıştı.

ABD Dışişleri’nden bir yetkili tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise tutuklanan kişinin diplomat olmadığı iddia edilmişti.

İŞTE O PASAPORTLAR

Yeni Şafak’ın aktardığına göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Washington’un iddasını yalanladı. David Jack Kojak adına düzenlenmiş pasaportun görüntüleri paylaşıldı. Pasaportlar, ABD’nin David Jack Kojak adına hem hususi, hem de diplomatik pasaport tanzim ettiğini ortaya koydu.

23 Eylül 1988 Suriye doğumlu olan Kojak’ın pasaportunu 18 Mayıs 2021 tarihinde aldığı ve 2026’ya kadar geçerli olduğu görülüyor.

ABD’li diplomat İstanbul Havalimanı’nda pasaportunu satarken yakalandı

ABD’den ‘pasaportunu satarken yakalanan diplomat’ açıklaması

ABD ‘tutuklanan kişi diplomat değil’ demişti… Pasaportu ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Az yaIan söyIenmez. YaIan söyIeyen her yaIanı söyIer. demiş Voctor Hugo. Çocuk öldürmeye programlı köpekleri (Pitbull) olan, ülkemizi bölmek için Teröristlere Tırlar dolusu silah veren bir ülkeden doğru konuşmasını beklemek saflıktır.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!