ABD uçağındaki dört Galatasaraylı… 25 numaralı formanın sırrı

“ABD'de okuyan küçük oğlum Tunca'nın yanına gidiyordum... Hostesin biri dedi ki ‘Önde bussinnesda dört Galatasaraylı futbolcu gidiyor.' Kimler diye sordum, Okan, Arif ve Küçük Hakan'ı söyledi. ‘Ama dördüncüyü çıkaramadım' dedi...”

featured

Erman Toroğlu’nun anılarının anlatıldığı kitaptaki ilginç iddialar yeniden gündeme geldi. Mart 2022’de piyasaya çıkan “Oynadım, Oynattım, Oynatalım/ Erman Toroğlu Kitabı” gazeteci Hamit Turhan imzasını taşıyor.

Geçen yıl çıkmasına rağmen kitaptaki ilginç bilgilerin basına yansımadığı öğrenildi. Soner Yalçın, Toroğlu’nun ilginç bir anısını şu satırlarla Sözcü’deki köşesine taşıdı:

“Erman Toroğlu’nun şu söylediklerine dikkatinizi çekmek istiyorum:

“ABD’de okuyan küçük oğlum Tunca’nın yanına gidiyordum. Uçağa bindim. En arkaya gidip başladım uyuklamaya. Beş saat sonra kalktım, tuvalete gittim.

Uçağın arkasında hostesler ve stewardlar ile sohbet ediyordum. Hostesin biri dedi ki; ‘Önde bussinnes’da dört Galatasaraylı futbolcu gidiyor.’ Kimler diye sordum, Okan, Arif ve Küçük Hakan’ı söyledi. ‘Ama dördüncüyü çıkaramadım’ dedi.

Şöyle düşündüm, bu seyahatten iki ay önce Arda’nın (Turan) bir gazeteciye verdiği röportajını okumuştum. ‘Takımda herkes bana yardım ediyor. Orhan Ağabey (Ak) bana Rolex saat hediye etti” diyordu bu röportajında Arda. Bende düşündüm, bir futbolcu bir futbolcuya niye Rolex saat hediye etsin diye?

‘Tahmini olarak bu dördüncü futbolcu Orhan Ak’tır’ dedim. Hostes de Galatasaraylıymış bu arada, ‘Orhan Ak değil’ diye ısrar etti. ‘Gel iddiaya girelim’ dedim. Geyik yapıyoruz. Kız da ‘ben öğreneceğim’ dedi. Giderken, ‘Sakın benim sorduğumu söyleme’ diye tembihledim. ‘Tamam’ deyip gitti. Beş-altı dakika sonra geldi, ‘Hocam iddiayı kazandınız’ dedi.

Galatasaraylı futbolcular herhalde New York’tan Pensilvania’ya geçeceklerdi. Ben de oğlanın yanına Boston’a New Hempshir’a…”

“FETÖ- futbolcular ilişkisine dair soruşturmalar, yargılamalar gerekli yerlere ulaşamadı bir türlü! Bence, dosya açılmadan kapatıldı” diyen Yalçın, Erman Toroğlu’nun kitabında şu bilgileri verdiğini aktardı:

-“Emre Belözoğlu’nu biliyorsunuz. Futbolculuğunun yanı sıra bir başka özelliğiyle de ön plana çıkmıştı. O da Fethullah grubundan olmasıydı. Emre’nin Avrupa’dan Türkiye’ye dönüşleri ve Fenerbahçe’ye transfer olması sırasında bir şey dikkatimi çekmişti. Emre, Newcastle United’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğunda (1 Temmuz 2008) Sarı Lacivertli takımda 5 numaralı formayı giymişti. Ancak dört sezon oynadıktan sonra Atletico Madrid’e gitti. (1 Temmuz 2012)

Atletico Madrid’te 6 ay futbol oynadı ve tekrar Fenerbahçe’ye döndü. (1 Şubat 2013). Peki, tekrar Fenerbahçe’ye geldikten sonra Emre kaç numaralı formayı giydi hatırlıyor musunuz? Ben söyleyeyim: 25!

Bilmem bu forma numarası size bir şey çağrıştırıyor mu?

İkinci Fenerbahçe macerası bir buçuk sezon süren Emre Belözoğlu, Başakşehir’e transfer olduğunda (9 Temmuz 2015) yine aynı forma numarasını taşıdı, yani 25! Ne zamana kadar? Dört sezon sonra tekrar Fenerbahçe’ye dönene kadar (2 Temmuz 2019). Fenerbahçe’ye üçüncü defa transfer olduğunda ise bu kez forma numarası değişmiş tekrar ‘5’e dönmüştü. Arada ne değişti de, hem Fenerbahçe’de hem de Başakşehir’de yedi sezon taşıdığı ‘25′ numaralı formadan tekrar ‘5’e dönüş yaptı acaba? Orasını da size bırakıyorum sevgili okurlar…”

Yalçın, şöyle devam etti:

“Emre Belözoğlu’nun 5 numaralı formayı niçin giydiğini biliyorum; Fatih Terim’in Galatasaray’da oynadığı yıllarda onunla özdeşleşen forma numarasıydı bu. Peki ya 25?

Toroğlu, Fethullah Gülen ile özdeşleşen Erzurum’un plaka numarasını mı kastediyor? Ya da Pensilvania’yı mı? FETÖ- futbolcular ilişkisi hep muamma kaldı. Yazık.”

ABD uçağındaki dört Galatasaraylı… 25 numaralı formanın sırrı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ak Parti mensuplarından 10’larca kişinin fthullah’la fotoğrafları çıktı, neden dokunulmuyor da futbolcular hedef alınıyor? Erman Toroğlu denilen kendini bilmezin ve ona hayran olan Soner Yalçın’ın uyduruklarından çok etkilenmiş gibisiniz…!

  2. 4 Ağustos 2023, 15:48

    Peki neden kimse dokunamıyor bunlara? Okan Buruk ve Emre antrenörlük yapabiliyor. Orhan Ak da Abdullah Avcı’nın yardımcılığını yapabiliyor. Arif Erdem kaçtı, Cihan Haspolatlı nerede bilmiyorum. Hakan Ünsal TRT Spor’da yorumcuydu. Taraftarlar buna ses çıkarabiliyor mu ! ee ne de olsa şampiyon yaptı sizi Okan değil mi. Susun ve her köşe başının tutuluşunu izleyin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!