Kılıçdaroğlu Almanya’da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya'ya geldi.

featured

Berlin Havalimanı’na gelen Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, buradan Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliğine geçerek Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Büyükelçilik ziyaretinin ardından Berlin Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Şahin Albayrak ile görüşerek, teknolojik gelişmeler ve inovasyon konularında bilgi alacak.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugünkü programı kapsamında iletişim teknolojileri konusunda bilimsel araştırmalar yapan Fraunhofer Enstitüsünden Prof. Dr. Eckart Uhlmann ile görüşecek.

Kılıçdaroğlu daha sonra, “Funke Mediengruppe” yöneticileri ve çalışanları ile görüşecek. Kılıçdaroğlu, bugün son olarak iş insanları ile toplanacak.

Kılıçdaroğlu, Almanya ziyaretinde endüstriyel dönüşüm başdanışmanı Jeremy Rifkin ile temaslarda bulunacak ve çalışma toplantıları düzenleyecek.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Almanya’da “endüstri dönüşümü” konulu temaslarda bulunacak ve enerji dönüşüm hamlelerini gözlemleyecek.

Sektörel kuruluşların temsilcileriyle de toplantılar yapması planlanan Kılıçdaroğlu, üniversite, iş gücü ve üretim süreçlerini yeni teknolojilerle birbirine bağlayan ve bu yolla akıllı endüstriye geçişi öngören modelleri inceleyecek.

Kılıçdaroğlu’nun Almanya programının ana temasını endüstri dönüşümünün oluşturacağı belirtilirken, danışman Rifkin’in eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başlattığı endüstriyel ve yeşil enerji dönüşüm hamlelerini yerinde gözlemleyeceği ve Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar için önemli temaslarda bulunacağı ifade edildi. Sektörel kuruluşların temsilcileriyle de toplantılar yapması planlanan Kılıçdaroğlu, üniversite, işgücü ve üretim süreçlerini yeni teknolojilerle birbirine bağlayan ve bu yolla akıllı endüstriye geçişi sağlayacak modelleri yerinde inceleyecek. Almanya ziyaretinde ayrıca, sosyal devlet anlayışıyla oluşan refahın ve zenginliğin topluma yayılmasına dair deneyimleri de inceleyeceği belirtilen Kılıçdaroğlu’nun, ziyaret boyunca üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve ekonomi alanında faaliyet gösteren kurum ve kişilerle de temaslar gerçekleştireceği kaydedildi.

Rifkin, CHP’nin 3 Aralık’ta İstanbul’da düzenlediği “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısına gelmemiş, ABD’den  video konferans yöntemiyle salona bağlanmıştı. Rifkin’in gelmemesi tartışma yaratmıştı.

CHP’NİN ALMANYA İLE İLİŞKİLERİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Aralık’ta SODEV ile Alman Friedrich Ebert Vakfı’nın İstanbul’da bir otelde düzenlediği “Sosyal Demokrasi ve Refah Devleti” paneline dün akşam konuşmacı olarak katılmıştı.

Friedrich Ebert Vakfı Başkanı ve önceki dönem Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un de katıldığı panelde Kılıçdaroğlu, sosyal demokrasinin doğaya ve doğanın önemli bir parçası olan insana değer veren bir siyaset anlayışı olduğunu savunmuştu.

Kılıçdaroğlu daha sonra Martin Schulz ile baş başa görüşmüştü.

CHP HEYETİ FRİEDRİCH EBERT VAKFININ MERKEZİNE GİTMİŞTİ

Eylül ayında Almanya’ya giden CHP heyeti, Alman Sosyal Demokrat Parti‘ye (SPD) yakınlığıyla bilinen ve Alman devleti tarafından finanse edilen Friedrich Ebert Vakfı‘nı (Friedrich Ebert Stiftung) ziyaret etmişti.

Friedrich Ebert Vakfı‘nın Türkiye’de en yakın olduğu kurumlar arasında Soros bağlantılı TESEV geliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TESEV’in kurucu üyeleri arasında yer alıyor.

Kılıçdaroğlu Almanya’da

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    asıl yere gıtmıs. kemınskı otel mıydı o.

  2. Soylu
    2 ay önce

    Dersim in koruyucusu. Orada kalsin, gelmesin. Yine secim kaybedecek gelirse, cevresinde sagduyulu biri yokmu bu durumu soyleyecek 🙁

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!