ABD ve Yunanistan’da burnumuzun dibinde tatbikat

Yunanistan ve ABD askerleri Batı Trakya bölgesindeki silahlanmayı arttırırken Türkiye sınırına 50 kilometre mesafedeki İskeçe ilinde yapılan ortak tatbikatı sekiz ülkenin temsilcileri de yakından izledi.

featured

Yunanistan ile ABD silahı kuvvetlerinin Batı Trakya’daki Dedeağaç (Evros) ve İskeçe ilinde helikopter, zırhlı araçlar ve asker yığınağı devam ederken bugün Türkiye sınırına yakın İskeçe ilindeki Petrochori atış alanında Tank Atış Poligonunda tank tatbikatı ve yarışma düzenledikleri açıklandı.

TATBİKATTA GERÇEK MERMİLER KULLANILDI

Sözcü’nün haberine göre, Yunanistan medyasında geniş yer alan haberde 4. Zırhlı Kolordu birimlerinin (4. SS “TRAC”) tank yarışması – LEO2 (A4 ve HEL) tankları ile – ABD’nin C/1-18 Piyade Alayı’ndan bir tank ekibinin katıldığı, – M1A1 ABRAMS tankları ile, İskeçe Petrochori’deki tank atış poligonunda gerçek mermiler ile tatbikat gerçekleştirildiği açıklandı. Taktik tatbikat ve yarışmalarda küçük ölçekli taktikler, atışların teknik uygulaması ve tankların teknik konularına odaklanan, ölçülebilir nesnel kriterlerle operasyonel prosedürler değerlendirildi.

TATBİKATI 8 ÜLKENİN TEMSİLCİLERİ İZLEDİ

Yarışmanın son aşamasına, GES Başkanını temsilen 4. Kolordu (“TRAC”) Komutanı Korgeneral Ioannis Tsioplos, Selanik’teki Amerikan Başkonsolosluğu Baş Memur Yardımcısı Salina Rico’nun tatbikat ve yarışmaya gözlemci olarak katıldığı duyuruldu.Ayrıca tatbikatı COL Kelly McDonald, ODC -GR Başkanı, Mısır, Ermenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Ürdün, İtalya, Kıbrıs ve Romanya’dan gözlemciler, Silahlı Kuvvetler ve Güvenlik Kuvvetleri subayları ile Yerel Yönetim temsilcileri de izledi.

ABD ve Yunanistan’da burnumuzun dibinde tatbikat

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Rusya’nın bugün Ukrayna’da yaptığını biz adalarda yapmadığımız için bugün bizi tehdit ediyorlar, yani kabahat kendimizde, bıçağı dayamışlar boğazımıza, önemli olan o bıçağın boğazımıza dayanmasına izin vermemekti.

  2. 4 hafta önce

    yüz verdin deliye geldi sıçtı halıya.omurgasız siyasetin sonucu 10 yıllardır tepene çıkarttığın amerika ilk restte kapında.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!