ABD’de polis şiddetiyle ölüm kamerada

ABD’de polisler tarafından dövüldükten üç gün sonra, hastanede hayatını kaybeden Tyre Nichols’ın olay anından görüntüleri dün yayınlandı. Nichols’ın acı içinde annesine seslendiği anlar polisin vücut kamerasına yansıdı.

featured

Tennessee eyaletinin Memphis kentinde 7 Ocak’ta dikkatsiz araç kullandığı için polis tarafından durdurulan ve siyahi polisler tarafından dövüldükten üç gün sonra, hastanede hayatını kaybeden siyahi Tyre Nichols’ın olay anından görüntüleri yayınlandı. Dakikalarca polisler tarafından dövülen Nichols’un acı içinde annesine seslendiği anlar, polisin vücut kamerasına yansıdı.

Olaya karışan Tadarrius Bean, Demetrius Haley, Desmond Mills Jr, Emmitt Martin III ve Justin Smith adlı 5 polisin, Perşembe günü polis gücüyle ilişiği kesildiği ve haklarında dava açıldığı ifade edildi.

Görüntülerin dün yayınlanmasının ardından açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden, görüntüleri izlerken öfkelendiğini ve derinden acı duyduğunu belirtti. Biden olayın barışçıl bir şekilde protesto edilmesi için halka çağrıda bulundu.

ABD’de polis şiddetiyle ölüm kamerada

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!