ABD’den bir İmamoğlu açıklaması daha

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak iktidara çağrı yaptı.

featured

Türkiye’de terör olaylarına ve darbe girişimine karışan başta FETÖ’cü teristler olmak üzere arama listesindeki isimleri mahkeme kararlarına rağmen iade etmeyen ABD’den yine Türkiye’ye karşı açıklamalar geliyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, “ABD, Türk mahkemesinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırması ve siyasi faaliyetlerden men etmesinden büyük bir üzüntü duymuş ve hayal kırıklığına uğramıştır. İmamoğlu’nun mahkumiyeti insan hakları, temel özgürlükler ve hukukun üstünlüğüne saygı ile çelişmektedir. Türkiye’de sivil toplum, medya, siyaset ve iş dünyası liderlerinin, uzun tutuklu yargılanma süreleri, terörizme destek iddiaları ve hakaret davaları da dâhil olmak üzere, yargı tarafından tacizinin devam etmesinden ciddi endişe duymaktayız” açıklamasını yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de mahkemenin İmamoğlu hakkında aldığı karar hakkında “derinden endişeli olduklarını ve hayal kırıklığına” uğradıklarını belirtmişti.

ABD’den bir İmamoğlu açıklaması daha

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Ne kadar endişeli bir ülke bu ABD yahu!

  • 2 ay önce

   sorma!. Amerıka demokrası asıgı, ozgurlukler duskunu her ulkenın bagımsız yasamasını seven. sagduyulu bır ulkedır.(!!!!!)

   • 2 ay önce

    Gittiği her ülkeye, mutluluk, huzur ve insanlık getiren bir ülkenin bizim iç işlerimizle ilgilenmesi umut verici😂

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!