ABD’den küstah S-400 açıklaması

featured

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, pozisyonlarında yumuşama olmadığını ve S-400’leri iade etmediği sürece Türkiye’nin Patriot alamayacağını söyledi.

Türkiye’nin ABD’den istediği Patriot füzeleriyle ilgili ABD’den açıklama geldi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, pozisyonlarında yumuşama olmadığını ve S-400’leri iade etmediği sürece Türkiye’nin Patriot alamayacağını söyledi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Pentagon’da düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rusya ve Suriye yönetimi ile yaşanan İdlib gerilimiyle ilgili sonrası Türkiye’nin ABD’den istediği Patriot füzeleriyle ilgili soruya yanıt veren Hoffman, “Bakan Esper’in bu konudaki görüşü gayet açık, Türkiye S400’leri geri vermedikçe Patriot’ları alamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada ABD’nin Patriotlar konusunda yumuşadığını söylemişti. Erdoğan Patriotların satışının yapılması halinde ABD’ye Türkiye’nin bu sistemi de satın almaya hazır olduğunu söylediğini kaydetmişti.

ABD’den küstah S-400 açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    S-400 leri bırakın geri vermek veya başka bir ülkeye göndermek, kapatmak, kullanmamak, dahi y a p ı l a m a z. Böyle bir şey yapılması durumunda Türkiye’ nin, bırakın Dünya kamuoyunu, kendi vatandaşlarının gözünde bile itibarı, güveni kalmaz.
    İdlip krizinde, askeri uzman olmadığım halde net bir şekilde görebildiğim: Bizim bir an önce kendi yüksek irtifa savunma sistemlerimizi üretmemiz gerektiği. Hatta MMU dan bile daha önemli olduğu gerçeği.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!