ABD’den manidar fotoğraf! PKK/PYD’li kareler ne zaman sızdırıldı?

featured

ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmenin hemen öncesinde Pentagon’un PKK/PYD’li teröristler ile Amerikalı askerlerin bir araya geldiği 9 kare fotoğraf servis ettiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında Biden’ın seçilmesinin ardından yapılan ilk görüşmeye sözde “soykırım” tanımı damga vurmuştu. 

Ancak ABD’nin Türkiye karşıtı verdiği mesajın bununla sınırlı kalmadığı ortaya çıktı. Pentagon’dan Erdoğan-Biden görüşmesinin hemen öncesinde PKK/PYD ile Amerikalı askerlerin yer aldığı 9 kare fotoğraf servis edildi.

İşte o fotoğraflar:

Sözcü’den Aytunç Erkin’in yazısına göre “kararlıyız” mesajının verildiği Pentagon’dan yapılan açıklama da dikkat çekici. 

Açıklamanın tamamı şöyle: 

“ABD Ordusu Askerleri… Alpha Bölüğü… 1. Tabur, 6. Piyade Alayı, 2. Zırhlı Tugay Savaş Ekibi, 1. Zırhlı Tümen… Merkez Komutanlığı (CENTCOM) sorumluluk alanındaki Suriye Demokratik Kuvvetleri eğitim ve operasyon tesisini ziyaret etti… Askerler, Birleşik Müşterek Görev Gücü-Harekat Yapısal Çözüm (CJTF-OIR) görevini desteklemek için Suriye’de bulunuyorlar. CJTF, IŞİD’in kalıcı yenilgisini sağlamak için ortaklarımızla ve onlar aracılığıyla çalışmaya kararlıdır. Fotoğraflar: Çavuş Torrance S…”

Erkin’in “9 fotoğraftan Çavuşoğlu ile Kalın’ın haberi yok muydu?” başlıklı yazısı şöyle: 

 “Dün yazımı şu cümlelerle bitirdim:

“… 23 Nisan’da Pentagon’un yayımladığı fotoların hepsini yarın sizlerle paylaşacağım. Sadece SÖZCÜ’de okuyacaksınız!”

Tarih 22 Nisan 2021…

ABD askerleri Suriye’de PKK-YPG’yi ziyaret etti.

PKK/YPG’liler Amerikalı askerleri böyle karşıladı.

Fotoğraflar, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yayımlandı! Dokuz kare fotoğraf paylaşılırken şu ifadeler kullanıldı:

“ABD Ordusu Askerleri… Alpha Bölüğü… 1. Tabur, 6. Piyade Alayı, 2. Zırhlı Tugay Savaş Ekibi, 1. Zırhlı Tümen… Merkez Komutanlığı (CENTCOM) sorumluluk alanındaki Suriye Demokratik Kuvvetleri eğitim ve operasyon tesisini ziyaret etti… Askerler, Birleşik Müşterek Görev Gücü-Harekat Yapısal Çözüm (CJTF-OIR) görevini desteklemek için Suriye’de bulunuyorlar. CJTF, IŞİD’in kalıcı yenilgisini sağlamak için ortaklarımızla ve onlar aracılığıyla çalışmaya kararlıdır. Fotoğraflar: Çavuş Torrance S…”

Net ifade: ABD, ortaklarıyla çalışmaya kararlıdır! Yani… PKK-YPG ile çalışmaya kararlı bir ABD’den bahsediyoruz…

Peki bu fotoğraflar ne zaman yayımlandı?

NATO memnuniyeti!

23 Nisan 2021… Pentagon, PKK-YPG fotoğraflarını yayımladı! Aynı gün ve 23’ü 24 Nisan’a bağlayan gece, üç telefon görüşmesi de arka arkaya yaşandı. ABD Başkanı Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı görüşmenin ardından ajanslara düşen haberler şöyle:

23 Nisan saat 23.08…

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden’ın görüşmesinin ardından bir temas daha kuruldu. Bu kez de Dışişleri Bakanları görüştü. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden’la yaptığı telefon görüşmesindeki hususların takibi amacıyla mevkidaşı Blinken’la telefonda görüştü.

24 Nisan saat 00.49…

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. Görüşmede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden arasındaki telefon görüşmesinde ele alınan konular detaylı olarak değerlendirildi. İki liderin haziran ayındaki NATO Zirvesi’nde görüşme kararı almalarından duyulan memnuniyet dile getirildi. Mevcut anlaşmazlıklara rağmen Türkiye-ABD ilişkilerinde karşılıklı saygı çerçevesinde, ortak ve stratejik çıkarlara öncelik verilmesi gerektiği ifade edildi.

Üç telefon… Vurgu şu: “İki liderin haziran ayındaki NATO Zirvesi’nde görüşme kararı almalarından duyulan memnuniyet dile getirildi…”

Peki… 24 Nisan akşama doğru Biden ‘sözde soykırım’ açıklaması yaptı ve bu konuşmalar taca mı çıktı? Ya da… NATO Zirvesi’ne kadar ne olacak? Daha da önemlisi…

PKK/YPG’liler Amerikalıları böyle uğurladı…

SORU ŞU: 22 Nisan’da, Pentagon’un yayımladığı fotoğraflara gazeteciler ulaşabiliyorsa ve açık kaynaklarda yer alıyorsa (ki sadece SÖZCÜ yazdı) ABD-PKK/YPG ilişkisi bu telefonlarda gündeme gelmedi mi? Dışişleri ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın bu fotoğraflardan haberi yok muydu?”

ABD’den manidar fotoğraf! PKK/PYD’li kareler ne zaman sızdırıldı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 28 Nisan 2021, 09:10

  İşte dost ve müttefiğimiz bu amerika, gerçekleri ne zaman göreceğiz acaba?
  Herşey gün gibi ortada. Şehitlerimize ve Gazilerimize ihanet etmeyelim! Çünkü onların sebebide terörist pkknın arkasındaki amerika! Gerçeklere gözümüzü nereye kadar kapatacağız, birşey yokmuş gibi davranarak bu beladan kurtulamayız, düşmanımızı bilerek mücadelemizi ona göre yapmalıyız, Bu Vatan öyle kolay kazanılmadı, sonuna kadar mücadele, Allah Türk Milletinin Yar ve Yardımcısı Olsun!
  Öyle ekonomimiz zor durumda ne yapalım demekle olmaz Vatan başka birşey,Vatansız yaşanmaz ve illede VATAN VATAN VATAN!

 2. Biz de aynı günde kara ve hava harekatı düzenledik.

 3. Mesele basit, gebereceksiniz.

 4. 28 Nisan 2021, 10:05

  yok canım olur mu oyle sey amerıka bızım dostumuz!!!!!!!!! muttefıkımız !!!!!!. bız ayrılamayız. la la laa

 5. Allah başımıza bir devlet adamı nasip etsin yoksa bu böyle gider.

 6. Tom, elini bu kadar belli edeceksen oynamayalım.

 7. 28 Nisan 2021, 16:41

  Turkiye,Iran, Irak ve Suriye birlik olsa bunlarin hucresi kalmaz Bolge de kacakak delik arar topu.

 8. bos daglari taslari bombalayip caka satmakla olmuyor bu isler, alin size PKK baki hicde saklanmiyor gizlenmiyorlar, coni babalariyla boy boy poz veriyorlar, gidin yagdirin tepelerine bombayi, aga babalariyle beraber gömün mezepotamya topraklarina, gübre olsun it soylari, varmi gücünüz, yoksa bu gariban millete uyutmaktan vazgecilmelidir

 9. müteffiklik bitti, yapi paydos artik sanirim?

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!