ABD’den Türkiye’ye tehdit: Çok kötü olur

Ankara ve İstanbul’da temaslarda bulunan ABD Maliye Bakanlığı'nın Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı Brian Nelson, ABD’nin Hamas ve Rusya’yla ilişkili Türk şirket ve kurumlara sert yaptırımlar uygulamakla tehdit etti.

featured

Türk hükümet yetkililerine, Hamas’ın Türkiye’de mali kaynak toplama olasılığıyla ilgili ABD’nin derin kaygıları olduğunu ilettiğini bildiren ABD Maliye Bakanlığı’nın Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı Brian Nelson, dün yaptığı açıklamada “Hamas’ın gelecekteki bir saldırısı Türkiye’deki para toplama faaliyetleriyle bağlantılı çıkarsa bu çok kötü olur. Bunları sona erdirmek için her şeyi yapmaya hazırız ve bunu Türkiye’nin iş birliğiyle yapmak istiyoruz. Ancak tek taraflı adımlar atmaya da hazırız” dedi.

Hamas’ın para toplama faaliyetlerinde Türkiye’nin “önemli bir yer tuttuğunu” söyleyen Nelson, Sözcü’nün aktardığına göre “Hamas’ın gelecekteki olası terör saldırıları için Türkiye’de mali destek bulması bizi derinden kaygılandırıyor” ifadelerini kullandı.

ABD’den Türkiye’ye tehdit: Çok kötü olur

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 1 Aralık 2023, 23:39

    Hadsize bak! Terörist sensin!

  2. 1 Aralık 2023, 19:14

    Turkiye’ye degil, hukumete.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!