ABD’den Türkiye’ye yaptırım tehdidi

ABD Hazine Bakanlığı Terörizm ve Mali İstihbarattan sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson “Türk işletmeleri ve bankaları, yaptırım uygulanan Rus kuruluşlarıyla iş yaparak yaptırım riski ve G7 pazarlarına erişimlerini kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilir. " dedi.

featured

ABD Hazine Bakanlığı Terörizm ve Mali İstihbarattan sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson, 2-3 Şubat’ta Ankara ve İstanbul’da, “Rusya’ya yönelik uluslararası yaptırımlar ve ihracat kontrolleri” ile ilgili temaslarda bulundu. Nelson, İstanbul’da Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya geldi.

Anka’nın haberine göre İstanbul’da Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya gelen Nelson şu ifadeleri kullandı:

“Türk işletmeleri ve bankaları, yaptırım uygulanan Rus kuruluşlarıyla iş yaparak yaptırım riski ve G7 pazarlarına erişimlerini kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilir. Ayrıca Türk işletmeleri ve bankaları, Rus askeri-endüstriyel kompleksi tarafından kullanılabilecek potansiyel ikili kullanıma sahip teknoloji aktarımları ile ilgili işlemlerden uzak durmak için ilave önlem almalıdır. Rus oligarklar ve hükümet yetkilileri Türkiye’de mülk ve yat satın almaya, iş yapmaya ve mülkleri için hizmet almaya devam etmişlerdir. Yaptırım risklerini azaltmak için, finansal kurumlar olarak hepinizi, özellikle istismara müsait sektörler de dâhil olmak üzere, Rus kurum ve şahısları ile yapılan işlemlerde daha fazla denetim yapma çağrısında bulunuyorum” dedi.

ABD’den Türkiye’ye yaptırım tehdidi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 6 Şubat 2023, 02:15

    Hadi ordan siz önce pkk/ypg FETÖ ye verdiğiniz desteği sorgulayın.Elinizden geleni ardınıza koymayın biz 1974 den beri sizin yaptırımlarınıza alıştık.

  2. Hiç şüphesiz Emire uyacaklar ve nekadar aciz olduklarını emir aldıklarını belli edecekler, aslında MIR sistemini iptal ettiklerinde bunu belli ettilerde bizim millet malesef geç idrak ediyor

  3. 5 Şubat 2023, 16:58

    Ne iyi olur ,baş beladan ne kadar uzaklaşırsak o kadar nefes alırız.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!