ABD’li senatörden Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş paylaşımı

featured

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price’ın, Osman Kavala’nın serbest bırakılması yönündeki küstah açıklamasına ABD’li Demokrat Senatör Chris Van Hollen’den de destek geldi. Van Hollen, HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da serbest bırakılması gerektiğini savundu.

ABD‘li Senatör Van Hollen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Dışişleri Bakanlığı’nın tutuklu Türk sivil toplum lideri Osman Kavala‘nın serbest bırakılması çağrısını memnuniyetle karşılıyorum” dedi.

“Trump bunu çok uzun süre önce yapmalıydı” diye yazan Van Hollen, “Eski Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş da dahil olmak üzere haksız yere hapsedilen binlerce Türk vatandaşını da unutmamalıyız. Türkiye’nin üçüncü büyük siyasi partisinin lideri Demirtaş, dört yılı aşkın süredir cezaevinde. Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin hem Demirtaş’ın hem de Kavala’nın tutuklanmasının hukuka aykırı olduğu yönündeki kararlarına kulak asmamayı sürdürdü” ifadelerini kullandı.

ABD’DEN OSMAN KAVALA ÇAĞRISI

ABD Dışişleri Bakanlığı çarşamba günü Osman Kavala’nın “derhal serbest bırakılması için” çağrıda bulunmuştu. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ise ABD’nin çağrısına “Türkiye bir hukuk devletidir. Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez” yanıtını vermişti.

 

ABD’li senatörden Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş paylaşımı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. yavas gel; önce bu ülkeye, bu millete yaptiklari hainliklerin cezasini ceksinler, sonra lejyonerlerinizi alirsiniz, ha isterseniz tursunu kurarsiniz

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!