ABD’li yetkiliden Türkiye’yi bölen harita önünde Barzani ile poz!

featured

ABD Uluslararası Din Özgürlüğü Komisyonu Başkan Yardımcısı Nadine Maenza, Mesut Barzani ile birlikte Türkiye’yi parçalanmış gösteren 1794 Londra basımlı harita önünde poz verdi. AKP ile sık sık temaslarda bulunan Barzani’yi son olarak CHP heyeti ziyaret etmişti…

VERYANSIN TV 

ABD Uluslararası Din Özgürlüğü Komisyonu Başkan Yardımcısı Nadine Maenza, Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani’yi ziyaret etti.

Ziyaret sonrası iki isim Türkiye’yi parçalanmış gösteren 1794 Londra basımlı harita önünde poz verdi. 

Nadine Maenza’nın Barzani ziyareti Suriye’nin kuzeyindeki temaslarının ardından yapılması dikkat çekti.

Maenza, ‘Din ve İnanç Kongresi’ne katılmak üzere Kamışlı’ya gitmiş, bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD yetkilileriyle görüşmeler yapmıştı. 

Maenza, PYD’nin çatı örgütü “Demokratik Suriye Güçleri”nin sözde komutanı Mazlum Kobani ile de bir araya gelmişti. 

Barzani’nin Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre “IKBY’de ortak yaşam ve din özgürlüğünün savunulması adına Başkan Barzani’nin izlediği siyaset ve Barzanilerin tarihi rolüne dair Maenza’nın bilgisinin olduğu” belirtildi.

Rudaw’ın haberine göre görüşmede Suriye’nin kuzeyindeki mevcut durum ve ENKS ile PKK/PYD arasındaki ilişkilerin de ele alındığı belirtildi.

‘KÜRDİSTAN’ MESAİLERİ

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin geçen yıl başladığı temasların ardından ABD gözetiminde PKK/PYD ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin kontrolündeki ENKS arasında uzlaşı sağlanmıştı. “Kürt Yüksek Konseyi” kurulmuş, Jeffrey’nin iki tarafa da mali destek ve özerklik sözü verdiği açıklanmıştı. 

Ancak süreç, bazı anlaşmazlıklar nedeniyle başarısızlığa uğradı.

Terör örgütü YPG/PKK’nın bünyesinde barındırdığı Kandil kadrolarını ihraç etmeyi reddetmesi, ENKS’nin Kuzey Irak’ta bulunan peşmergelerinin Suriye’ye girişine izin vermemesi ve varılan diğer anlaşmaları uygulamaya sokmaması taraflar arasındaki müzakereleri tıkamıştı. 

ABD ise uzlaşının yeniden sağlanması konusundaki girişimlerine devam ediyor. 

BARZANİ’Yİ KİMLER ZİYARET ETMİŞTİ? 

Barzani’nin skandal Türkiye fotoğrafı önünde poz vermesi akıllara AKP ve CHP’nin temaslarını da getirdi. 

Sık sık AKP’li yetkililerle bir araya gelen Barzani son olarak CHP heyetini kabul etmişti. 

CHP’Lİ HEYETİ KABUL ETMİŞTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyet; Erbil’de Mesud Barzani ve bölgesel yönetim yetkilileri ile bir araya gelmiş, heyet ayrıca Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, eski Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ve KDP Genel Sekreteri Fadhil Mirani ile görüşmüştü.

Heyet Başkanı Salıcı’ya; CHP Dış Politika Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Parti Meclisi üyesi Nevaf Bilek, Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken ile Enver Ömür Polat eşlik etmişti. 

CHP’den görüşmeler hakkında yapılan açıklamada, şu bilgiler verilmişti:

“Yapılan görüşmelerde karşılıklı iyi niyet temennisinin ardından Salıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını iletti. Görüşmelerde Ortadoğu ve yakın bölgeye ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.”

KILIÇDAROĞLU’NUN SELAMLARI İLETİLDİ

Görüşmede, Türkiye ve IKBY arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik konuların ele alındığı belirtilen açıklamada, “CHP Başkan Yardımcısı, Partisinin Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını IKBY Başbakanı’na iletip, böylesi yüksek bir heyetle ilk defa IKBY’ye gelmekten de memnuniyetlerini dile getirdi” ifadesi yer almıştı. 

ABD’li yetkiliden Türkiye’yi bölen harita önünde Barzani ile poz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 5 ay önce

  Foto çarpıcı olmakla birlikte 29 Nisan 2019’da Çavuşlar’ın Mevlüt’ün Barzaniler’in Neçirvanla çocuklar gibi şen izdivacının çarşaf çarşaf vidyoları yanında sönük kalmış, bana kalırsa.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  akp nin barzanisi.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Bu haritamsıyı ben bir yerlerden hatırlıyorum çok çizdiler bundan fakat sonuç hüsran olmuştu onlar için Hala anlamadılar anlayamadılar biz başka türlü bunları yırtmıştık –galiba biz de anlatamadık neyse bu işler poz vermekle olmaz

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Siyasetinize tüküreyim! Abd işgalinde ilk ulufe alacak adamlar bizi yönetiyor, siyaset yapıyor. Oy almak için türlü maymunlukları ve bizim tek bir sözümüz var: Biz Kararsızlar Partisi Türkiye’nin en büyük partisiyiz. Cumhuriyeti, hukuğu anlamayanları seçmeyenleriz biz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!