Abdullah Ağar isyan etti: YPG/PKK’nın Suriye’de devlet kurmasına izin mi vereceğiz!

featured

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Suriye’de ABD gözetiminde PKK/PYD ile ENKS arasında yapılan anlaşmaya tepki gösterdi. James Jeffrey’in PYD’ye verdiği “Türkiye operasyon yapmayacak” güvencesini değerlendiren Ağar “Gözlerimizin içine baka baka YPG/PKK’nın Suriye’de devlet kurmasına izin mi vereceğiz? YPG/PKK’ya müdahale etmeyeceksek, 36 yıldır neden mücadele ediyoruz? Neden binlerce şehit verdik?” ifadelerini kullandı.

VERYANSIN TV

Suriye’de ABD gözetiminde PKK/PYD ile ENKS arasında önemli bir anlaşma yapılmıştı.

Suriye’de dengeleri değiştirecek anlaşmayla Kürt Yüksek Konseyi kuruldu.

Anlaşmanın ardından Anadolu Ajansı’nın (AA) yerel kaynaklara dayanarak verdiği bilgiye göre, ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, dün Suriye’nin Haseke ve Deyrizor illerinde YPG/PKK elebaşları ve Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) temsilcileriyle bir araya geldi.

Haseke’deki görüşmede YPG/PKK ile ENKS’nin bir an önce uzlaşmaya varmasını isteyen Jeffrey, Türkiye’nin bölgede terör örgütüne karşı yeni harekat düzenlemeyeceğini öne sürerek, güvence verdi.

Jeffrey’nin güvencesine sosyal medyadan tepki gösteren güvenlik uzmanı Abdullah Ağar “Gözlerimizin içine baka baka YPG/PKK’nın Suriye’de devlet kurmasına izin mi vereceğiz?” değerlendirmesinde bulundu.

‘NEDEN BİNLERCE ŞEHİT VERDİK!’

Ağar “James Jeffrey’in dediği gibi biz Suriye ve Irak’ı parçalayan ve Türkiye için ölümcül tehdit üreten, parçalamak isteyen ve jeopolitik mücadelenin konvansiyonel terör parçasına dönüşen YPG/PKK’ya müdahale etmeyeceksek, 36 yıldır neden mücadele ediyoruz? Neden binlerce şehit verdik?” ifadelerini kullandı.

‘PKKistan KURULUYOR’

Anlaşmayı “PKKistan kuruluyor” sözleriyle dün Veryansın TV’ye değerlendiren Prof. Dr. Hasan Ünal’a göre, hedef Suriye’de PKK’nın kontrolü altında bir Kürt bölgesi ile Irak’ın kuzeyindeki Barzani bölgesini birleştirmek.

Abdullah Ağar isyan etti: YPG/PKK’nın Suriye’de devlet kurmasına izin mi vereceğiz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 2 sene önce

  Bu soruyu AKP’ye, Tayyib’e sormak gerekir.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  İzin verildi bile,o devletin temelinde bizim hükümetin harcı var.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  BOP Projesi yavaş yavaş hedefine ulaşıyor demek ki!

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  kurtulus savasinin hangi sartlar altinda yapildigini ve lozan antlasmasini sayin Abdullah Agar cok iyi biliyor. Bugün icin lozan antlasmasinin kahramanlarina hak ekmedikleri ve benim sahsen kabullenemedigim sekilde bir saygisizlik var……. Bu konu üzerinde….. Sayin Abdullah agarin görüs ve düsüncelerini herhangi bir kanalda farkli bir bakis acisiyla duymak isterdim….

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Erdoğan dan ümitliymiş gibi konuşuyor sayın ağar, pkk devletine karşı olan yokki akp hükümetinde.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  ” İlaç firması sahibinden çarpıcı iddia: Ülke genelinde kullanılan birçok dezenfektan sahte ” inanin herseye maydonoz olma düsüncesiyle….. yazmak istedigim yorumlarimi frenledim. bu ilac firmasinin yazisini görünce…. fren pedalindan ayagimi cektim: piyasa dedigimiz ülkemizde gerek koruyucu maske ve sivi dezenfektanlarla ilgili olumsuz haberler yapiliyor……. Sandelyesinde maca beyi oturan sorumludan bu olumsuz haberlerle ilgili uyarici bir haber yapilsin…. Tik yok……. Herhalde yasi ilerlemis insanlarin emekli sandiklarina fazla yük olmamalari icin …… azraile yardim ediyorlar…… düsüncesi adami kemiriyor….. böyle yazmakla üzgünüm, herhalde benim antenlerim asiri hassaslasmis….

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  ” Can kaybı artıyor… İşte son veriler ** az önceki yorumum tirnak icindeki baslik icindi……. acik web sayfalarini karistirmisim…. saygilarimla editöre duyurmaya calisilir

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  evet, Türkiye artık asıl yuvasında.

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Her yönden sıkıştırılmş durumdayız.Yunanistan, Fransa üstümüze gönderilip Türkiye oyalanırken pkkistan kurulmuş durumda. Yaptırımlar beklemede. Pandemide ikinci dalga başladı bile.Üstelik muhalefet te ele geçirilmiş durumda. Ve toplumu ortadan ikiye böldüler. Abd ile koordinasyon içindeTayyip Erdoğan’dan kurtulalım da ne olursa olsun, havasındaki entel danteller, şu sıra ellerini oğuşturur vaziyette. Türk vatanseverleri, milliyetçiler, Atatürkçüler, yurtseverler, ulusalcılar, uyanık olalım, ayrışmayalım, oyuna gelmeyelim.

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  PKK devlet kurması demek, T.C Devletini çok kısa sürede doğu başta olmak üzere tüm şehirlerde iç savaş çıkmasına sebep olur. Çok kan dökülür. RTE yönetiminde ve ekonominin çöktüğü dönemde emperyal ülkeler ülkemizi savaşa ve sonrası masada doğu bölgemizi bölüp toprağımızı alırlar. 18 yıldır inadına akp ye oy verenlere lanet olsun. Başarısız olmasına rağmen İnadına muhalefet koltuğunda oturanlara da lanet olsun. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen aydın gazeteci sanatçı savcı yargıçlara ve vatansever kemalist yerli tsk subaylarına da selam olsun.

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  En az 1985 den beri gözümüzün içine baka baka, Baş terörist ABD ve Nato’ daki diğer “müttefiklerimiz” terörist dedikleri PKK’ yı örgütlüyor, eğitiyor, donatıyor (ve dahi Fetö’ yü) destekliyorlar. Org. Edip Başer görüntüleri ABD’lilere izletmişti. Irak’ ta kaybolan ABD silahları PKK’ da çıkmıştı. Bölgedeki Türk istihbaratından bir şey saklayamayacağını anlayınca ABD ve şürekası 50.000 tır yükü son sistem silahları, artık açık açık PKK’ ya vermişti. İşte daha önce verilen ve şimdi bu silahlar ile PKK, bizim Asker, Polis, Korucu, Sivil vatandaşlarımızı katletti/katlediyor. Bizim yöneticilerimiz ise yavaşça ısıtılan sudaki kurbağa gibi tepkisiz, hiç bir şey olmamış gibi al tekke ver külah ilişkilere devam ediyor. Oysa yapılması gereken, bu gerçeklerin sonucunda bakın, bedeli ne olursa olsun, gene BEDELİ NE OLURSA OLSUN bu alçakları en ağır şekilde cezalandırmamız, buna pişman etmemiz gerekir. Biz mücadele geleneğine mirasına sahibiz, çok daha kötü koşullarda 1919 da bu pisliklere dersini verdik, gene veririz.

  Cevapla
 12. 12 ay önce

  Keşke bu güvenlik uzmanlarımız biraz da tarih bilse ve anlaşmaları okusa. Eğer Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde yeni bir devlet kurulursa ve sınırlar değişirse o zaman Ege’deki haklarımızı ve Güney sınırımızı istemediğimiz bir şekilde tanımlayan Lozan anlaşması rafa kalkar. Elimiz serbest kalınca Misak-ı Milli şartımızı yerine getirebiliriz. Musul’u alırız Kürtlerin ve Şiilerin elinden.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!