Abdullah Gül’den İmamoğlu paylaşımı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mahkemenin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verdiği 2 yıl 7 ay hapis cezasını değerlendirdi. Gül, ''Bugünkü mahkeme kararı sadece Ekrem İmamoğlu'na değil Türkiye’ye karşı yapılan büyük bir haksızlıktır. Millet iradesi her şeyin üstündedir. Üst mahkemelerin bu yanlışı düzelteceklerine inanıyorum.'' dedi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada karar çıktı.

Mahkeme, İmamoğlu’na, 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi ve TCK’nın 153’üncü maddesi uyarınca ‘siyasi yasak’ hükmünü uyguladı. Hâkim, verdiği cezada takdir indirimi yapmadı.

Altılı masa liderleri İmamoğlu’na verilen cezaya karşı bugün İstanbul’da Saraçhane’de bir araya gelme kararı alırken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal medya hesabından mahkemenin kararını değerlendirdi.

FETÖ’nün Türk ordusuna ve aydınlara yönelik kumpas davaları sırasında çıtını çıkarmayan Abdullah Gül, şu ifadelere yer verdi:

”Bugünkü mahkeme kararı sadece Ekrem İmamoğlu’na değil Türkiye’ye karşı yapılan büyük bir haksızlıktır. Millet iradesi her şeyin üstündedir. Üst mahkemelerin bu yanlışı düzelteceklerine inanıyorum.”

Abdullah Gül’den İmamoğlu paylaşımı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    gul de arinc yanlis buluyorsa karar dogru demek ki. Zaten adamin bin tane dairesi var, isi basindan askin, gitsin onlarla ugrassin. Yine kendi aranizda gorusuruz koklasirsiniz.

    Cevapla
  2. Konuşmuş…
    Dünün, Devletin en üst düzey yöneticisinin, bugünün sorunlarında hiç katkısı yokmuş gibi davranması…neyse.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!