Acı haberler peş peşe geldi… 5 askerimiz şehit!

featured

Türkiye bu sabah peş peşe gelen şehit haberleriyle sarsıldı. Akçakale’de bir hudut karakoluna yapılan havan saldırısı sonucu iki asker şehit oldu. Hakkari ve Irak’ın kuzeyinde Pençe Harekatı bölgesinde ise yıldırım düşmesi sonucu 3 asker şehit oldu.

HAKKARİ’DE YILDIRIM DÜŞMESİYLE İKİ ŞEHİT

Acı haberlerin ilki Hakkari ile Çukurca ilçesi arasında bulunan, yol güvenliğinin sağlandığı Davuş Tepe Üs Bölgesi’nden geldi.

Üs bölgesine yıldırım isabet etmesi sonucu Uzman Çavuş Bünyamin Çabuk (24) ile Uzman Çavuş Furkan Yılmaz (22) şehit oldu, 13 asker de yaralandı.

Yaralı askerler, helikopterle bölgeden alınıp, önce Fatih Kışlası’na buradan da ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, tedaviye alınan yaralı askerleri ziyaret edip, başhekim ve doktorlardan sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yapan Akbıyık, “İlkinde mevziye yıldırım düşüyor. Yıldırımın düşmesinden hemen sonra orada bulunan askerlere yardım etmek için giden diğer grup askerlere de yıldırım isabet ediyor” dedi.

AKÇAKALE’DE HAVANLI SALDIRI: İKİ ŞEHİT

Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Tel Abyad’ın Ayn İsa bölgesinden gece saatlerinde PKK/YPG’li teröristler tarafından havan saldırısı düzenlendi. Teröristler tarafından ateşlenen havan mermileri sınır hattında bulunan bir hudut karakoluna isabet etti.

Saldırıda yaralanan Balıkesirli Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin ve Nevşehirli Uzman Çavuş Şevket Tekin şehit düştü. İki asker ile bir doktor ise yaralandı.

KARŞILIK VERİLDİ

Saldırının gerçekleştiği Ayn İsa bölgesi topçu atışlarıyla vuruldu.
Milli Savunma Bskanlığı’ndan’dan yapılan açıklamada “Barış Pınarı Harekâtı kapsamında, 27 Kasım 2019 tarihinde Akçakale’de bir hudut karakoluna yapılan havan saldırısı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Havan atışının yapıldığı bölge, ateş destek vasıtaları ile derhal atış altına alınmıştır. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir” denildi.

PENÇE HAREKATI BÖLGESİNDE DE YILDIRIM DÜŞTÜ: BİR ASKER ŞEHİT

Üçüncü acı haber ise Irak’ın kuzeyinde Pençe Harekatı Bölgesi’nden geldi. Burada da yıldırım düşmesi sonucu bir askerin şehit olduğu bildirildi.

Acı haberler peş peşe geldi… 5 askerimiz şehit!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!