‘Açık giyinmek yasaktır’ yazısı bulunan kafeye şortla giren genç kız kovuldu!

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde girişinde 'Burada açık giyinmek yasak’ yazısı bulunan kafeye şortla giren genç kız, görevli bir personel tarafından dışarı çıkartıldı. Kafe sahipleri sosyal medya hesabından yaptıkları açıklamada özür dileyerek olayı gerçekleştiren personelin işine son verildiğini belirtti.

featured

Olay dün Körfez Mahallesi Liman Caddesi üzerinde bulunan bir kafede yaşandı. İsmi öğrenilemeyen bir genç kız, arkadaşıyla beraber kafeye gitti. Sipariş verdikten kısa bir süre sonra, kızların yanına gelen bir personel kendilerine şort giymelerinin uygun olmadığını belirterek, ‘Burada açık kıyafetler giyilmediğini, ailelerin bundan rahatsız olduğunu’ söyleyip genç kızların dışarı çıkmalarını istedi.

Genç kız kafe önünde ‘Burada açık giyinmek yasak’ yazılı tabelanın fotoğrafını “Şort giydiğim için kafeden kovuldum. Merhaba, bugün arkadaşlarımla kafede otururken kafenin çalışanı ‘kapalı’ arkadaşımı yanına çağırıp burada açık giyinilmediğini ve ailelerin bundan rahatsız olduğunu söyledi. Arkadaşıma para teklif edip kafeden gitmemizi istedi” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. Olay kısa sürede binlerce kullanıcı tarafından paylaşılırken, kafeye tepkiler yağdı.

İŞLETME SAHİPLERİ AÇIKLAMA YAPTI

Olayın ardından gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan işletme sahipleri, olayın kendilerinden habersiz bir şekilde yaşandığını öne sürdü. Yaşanan olaydan dolayı özür dileyen kafe sahipleri açıklamasında, “Kafemizde yaşadığımız olayla ilgili saygısızlığı yapan personel işten çıkarılmıştır. Kafe yönetiminin bu olaydan haberi yoktur. Olayı kamera kayıtlarından izler izlemez kafe yönetimi saygısızlığı yapan personelin işine son vermiştir. Özür dileriz” ifadelerine yer verdi.

‘Açık giyinmek yasaktır’ yazısı bulunan kafeye şortla giren genç kız kovuldu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 8 ay önce

  Lafa bakarmisiniz? “Giyimek” !! Daha yazmayı bilmiyor ona buna ahlak dersi veriyor gerizekalı.

  • 8 ay önce

   Yorum yazmak bile gereksiz diyeceğim ama tabelada ki Türkçe’de bozuk durum net yobazlık ve cahillik

   Cevapla
 2. 8 ay önce

  O tabelayı oraya kovulan garson mu koydu ?

 3. 8 ay önce

  Kocaeli’de yaşıyorum ve Başiskele’nin potansiyelini biliyorum. Orası için normal bir durum. Küçük bir örnek daha vereyim, ne kadar büyük bir zincir market de olsanız, eğer alkol satışınız varsa Başiskele’de işletme açamıyorsunuz.

 4. 8 ay önce

  Bu tür haberlerin son zamanlarda çoğalmasını Akp’nin hayat pahalılığını, kaçak/sığınmacı sorununu, ekonominin kötü olmasını perdelemek ve kendi kitlesini konsolide etmek için bilerek artırdığını düşünüyorum.

 5. 8 ay önce

  Tamam anladım personel için kamera kaydı baktın peki girişteki yazıya ne demeli, ua açık bir insandan rahatsız olan bir insan senin işletmene geliyor ve rahatsız olduğunu iletiyor ise ozman açık olanı değil rahatsız olanı kov, nasıl bir ülke bu ya insanın sokağa çıkma özgürlüğüne, giyimine o kapalılar mı kim karar veriyor, bırakın Allah aşkına tepki almamak için çalışanı işten çıkardım deee, hadi yaaa ciddimi sin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!