Adalet Bakanı duyurdu… Sokak hayvanları taslağı Meclis’te

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sokak hayvanları ile ilgili taslak çalışmanın Meclis'e ulaştığını bildirdi. Tunç, Uyutma formülüne ilişkin ise "Bunlar Meclis'te tartışılacak konular. Hayvanları koruma noktasındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz" dedi.

featured

AKP, sokak hayvanları ile ilgili yeni düzenleme için Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişikliğe hazırlanırken Adalet Bakanı Yılmaz Tunç taslak çalışmanın Meclis’e geldiğini duyurdu.

Tunç, milletvekillerinin değerlendirmesine sunulacak çalışma için Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak taslak düzenlemelerinin yapıldığını söyledi.

Hayvanları koruma noktasındaki kararlılıklarını sürdürdüklerini ifade eden Tunç, “Hayvanları Koruma Kanunu çıkaran bir iktidarız. Hayvanları eziyet edenlere yönelik cezaları artırmıştık. Hassasiyetimiz devam ediyor. Çocuklara, yaşlılara, saldırıları da önlemek lazım. Bir yasal düzenleme ihtiyacı olduğu açık” dedi. Dengenin iyi korunması gerektiğini de vurgulayan Tunç, “Hem hayvanlarımızı koruyalım hem insan sağlığını tehdit edecek durumları kaldırmak lazım” diye konuştu.

Gazetecilerin, sokak köpeklerinin uyutulması konusu hakkında sorulan soruya ise Bakan Tunç, “Bunlar Meclis’te tartışılacak konular” yanıtını verdi.

‘TÜM KESİMLER DİNLENİYOR’

Sahipsiz hayvanlarla ilgili düzenleme üzerinde çalışan AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ise “10 gün daha çalışırız. Toplumun tüm kesimlerini dinliyorum, henüz kesinleşmiş bir düzenleme yok. Bir teklif var çalışıyoruz” dedi.

Adalet Bakanı duyurdu… Sokak hayvanları taslağı Meclis’te

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 29 Mayıs 2024, 14:40

    Sokakta herraraf köpek bir şekilde sokakta hayvanin olmaması gerekiyor isteyen hayvanseverler gidip sahiplensin sokağa hayvan bırakanlara da ağır cezalar verilmesi gerekiyor bu sorun başka türlü çözülmez

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!