Adalet Bakanı Tunç: Partiler sandıklara sahip çıksın

AKP Bursa İl Başkanlığını ziyareti sırasında Hakim Savcı Yardımcılığı Uygulama Merkezi'nin açılışına katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin açıklamasında, "Sandıklara sahip çıkacağız, tüm partiler sahip çıksın. Yani tüm partilerin hukukçuları olsun" dedi.

featured

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bursa’ya gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde sandık güvenliğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Tunç, Türkiye’nin yerel seçim arifesinde olduğunu anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bursa’mız inşallah 31 Mart’ta yine ‘gerçek belediyecilik’ diyecek. Cumhur İttifakı olarak inşallah Bursa’mız kazanmaya devam edecek. Biz buna yürekten inanıyoruz. Bu konuda da teşkilatımızın çok büyük katkısı olacak. Bursa’mıza kazandırdığımız sayısız hizmetler var. Bugün minibüsle dolaşırken görmek mümkün. Hastane binaları, okul binaları, üniversiteler, şimdi hızlı tren projesi çalışması devam ediyor. Yani saymakla bitmeyecek, yatırımlar gerçekleşti Bursa’mız için ve sadece İstanbul ile Bursa arasındaki yollara, Bursa ile İzmir arasındaki yollara baktığımız zaman devasa yatırımlar. Bunların inşallah önümüzdeki süreçte yerel yönetimler ve hükümetimizle uyumlu bir şekilde daha hızlı bir şekilde devam etmesi noktasındaki kararlılığı ve doğru kararı inşallah milletimiz 31 Mart’ta verecek. Biz buna yürekten inanıyoruz.”

‘MİT TIRLARI, GEZİ OALYLARI…’

Tunç, AKP’nin adeta bir millet hareketi olarak doğduğunu ve 14 ay gibi kısa sürede tek başına iktidara geldiğini iddia ederek, vesayetçi anlayışın hep direniş gösterdiğini ve partinin 367 krizi, 2008’de kapatma davası, MİT tırları krizi ve Gezi olayları gibi badireler atlattığını ifade etti.

Bakan Tunç, en son 15 Temmuz 2016 gecesi darbe kalkışmasında bulunulduğunu anlatarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Milletimizin şanlı direnişiyle, kahramanlığıyla o karanlık geceyi milletimiz, Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde aydınlığa çevirdi ve o günden sonra da artık bir anayasa değişikliği ihtiyacı 2017’de hükümet sistemi değişikliği ihtiyacı ortaya çıktı ve Cumhur İttifakı’yla beraber Anayasa’mızda çok önemli bir değişikliği hayata geçirdik; o da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Halkın doğrudan doğruya yönetimini belirlediği, yürütmeyi belirlediği, yasama, yürütme, yargının, kuvvetler ayrılığı sisteminin uygulandığı ama bu kuvvetlerin birbirini denetlediği bir mekanizmayı hayata geçirdik ve Anayasa’mızda sadece hükümet sistemi değişiklikleriyle kalmadık.

21 yılda Anayasa’mızdaki vesayetçi ruhu ortadan kaldıracak, kaldırmaya yönelik önemli reformları da hayata geçirdik. Özellikle yargı birliğinin sağlanması, askeri yargının kaldırılması… Askeri Yüksek İdare Mahkemelerini, Askeri Yargıtayı yani sivillerin askeri mahkemelerde yargılandığı bir dönemi yaşadı Türkiye. Devlet Güvenlik Mahkemelerini kaldırdık. Özel yetkili mahkemeleri kaldırdık. Bu anlamda özellikle yargı sistemimizin, demokratik hukuk devleti ilkesine uygun hale getirilmesi noktasında milletimizin onayıyla önemli reformlara imza attık.”

‘TÜM PARTİLER SAHİP ÇIKSIN’

Bakan Tunç, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Burada avukatlarımız var, hukukçularımız var. Sandıklara sahip çıkacağız, tüm partiler sahip çıksın. Yani tüm partilerin hukukçuları olsun. Herkes kendi oyuna sahip çıksın ki millet iradesi en doğru bir şekilde tecelli etsin. Sayın Cumhurbaşkanı’mız geniş bir istişare neticesinde, geniş bir kamuoyu yoklaması neticesinde adayların tespitini sağlamaya çalıştı ve illerdeki adaylarımız belirlendi.

Şimdi sıra ilçelerimizde ve inşallah ilçelerimizdeki en doğru adaylar belirlenerek, o doğru adaylara vatandaşımız en doğru kararını inşallah verecektir ve onların güvenine layık olabilmek için de bizler gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Ben şimdiden 31 Mart seçimlerimizin Bursa’mıza ilçelerine ve tüm mahallelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Adalet Bakanı Tunç: Partiler sandıklara sahip çıksın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!