Adalet Bakanı Tunç’tan ‘Arka Sokaklar’ tepkisi: Soruşturulacak

Arka Sokaklar dizisindeki infaz memuru tiplemesine tepki gösteren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Gerekli idari ve hukuki inceleme ve soruşturmaların yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

featured

17 yıldır izleyiciyle buluşan Kanal D’de yayınlanan Arka Sokaklar dizisi son bölümündeki “gardiyan” sahnesiyle dikkat çekti. İlker İnanoğlu’nun canlandırdığı Engin Komiser’in koğuşa girdiği sahnede 2 gardiyanın gelip Engin Komiseri darbettiği anlar yer alıyordu.

Dizideki infaz memuru tiplemesine Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan tepki geldi.

Bakan Tunç, “bir televizyon dizisindeki ceza infaz kurumlarında görev yapan infaz koruma memurlarını karalamaya dönük sahnelerin kabul edilemez olduğunu” ifade etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tunç, şu ifadeleri kullandı:

“Bir televizyon dizisinde ceza infaz kurumlarımızda görev yapan infaz koruma memurlarımızı karalamaya dönük, onları rencide edici sahnelerin yayınlanması kabul edilemez.

Görevlerini kanun ve yönetmelikler çerçevesinde fedakarca çalışarak yerine getiren ceza infaz koruma personelimize yönelik gerçekleştirilen bu tür yayınlarla ilgili olarak gerekli idari ve hukuki inceleme ve soruşturmaların yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da ceza infaz kurumlarında görev yapan personelin, temel insan hakları, uluslararası sözleşmeler ve ulusal mevzuata tam riayetle görevlerini ifa ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Buna karşın, bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Arka Sokaklar’ adlı dizide, kurgunun da ötesine geçen, infaz ve koruma memurlarımızı töhmet altında bırakacak, görev sorumlulukları ile bağdaşmayan sahneleri kabul etmemiz mümkün değildir.

Kurumlarımızı ve gece gündüz fedakarca çalışan personelimizi karalayan, eleştiri sınırlarının çok ötesinde hedef haline getiren söz konusu yayınları kınıyoruz.”

İşte dizide tartışma konusu olan o sahne:

 

 

Adalet Bakanı Tunç’tan ‘Arka Sokaklar’ tepkisi: Soruşturulacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 Aralık 2023, 20:30

    Kurgu yapmak yasak mı?

  2. doğrular acıtır

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!