Adalet Bakanı Tunç’tan ‘Can Atalay’ açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TİP'li Can Atalay'ın vekilliğinin düşürüldüğü esnada Bekir Bozdağ'a Anayasa kitapçığı fırlatılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

featured

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye İşçi Partisinden Hatay milletvekili seçilen Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili kararın okunduğu sırada Meclis Başkanlık kürsüsü önünde gerginlik yaşanması ve Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ’a kitapçık atılmasının “milli iradeye büyük bir saygısızlık olduğunu” iddia etti.

Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Yargıtay 3. Ceza Dairesince verilen kesin hükmün Anayasanın 84. ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünün 136. Maddeleri uyarınca, TBMM Genel Kurulu’nda okunması sırasında Meclisi yöneten Meclis Başkanvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ’a yönelik çirkin hareket asla kabul edilemez.

TBMM Başkanlık Kürsüsü aziz milletimizin kürsüsüdür. Her ne gerekçeyle olursa olsun millet adına hareket eden TBMM’nin çalışması engellenemez.

TBMM Genel Kurulu’nu yöneten Başkanlık Divanına saygı göstermek herkesin görevidir. Meclis Başkanlık Kürsüsünün işgal edilmesi ve Meclis Başkanvekilimize kitapçık atılması, milli iradeye büyük bir saygısızlıktır.”

Adalet Bakanı Tunç’tan ‘Can Atalay’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!