Adalet Bakanı’ndan Kılıçdaroğlu’na ‘koltuk’ yanıtı

featured

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AYM’nin Enis Berberoğlu ile ilgili hak ihlali kararının ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik “O koltukta sessiz kaldığın için mi sürekli oturuyorsun?” sözlerine yanıt verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Enis Berberoğlu kararı sonrası Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü sessiz kalmakla suçladı. Kılıçdaroğlu, “Bütün bu haksızlıklar karşısında Adalet Bakanı çıkıp tek cümle kurdu mu, kurmadı. O koltukta sessiz kaldığın için mi sürekli oturuyorsun? Acaba oturup bir vicdan muhasebesi yaptın mı sen Adalet Bakanı olarak. Anayasayı ihlal eden bir hakim hakkında soruşturma açmamız gerekir dedin mi? Benim için koltuk değerlidir, memleket yanabilir mi dedin sen? Onun da oturup bir vicdan sorgulaması yapması lazım” ifadelerini kullandı.

‘KOLTUĞU ALTINDA KASETLERLE GELEN BİRİNİN…’

Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine Adalet Bakanı Gül’den yanıt geldi. Gül “Eğer bir makam için birisini görmek istiyorsa (Kılıçdaroğlu) aynaya baksın. Koltuğu için kolunun altında kasetlerle gelen birinin bizlere söyleyeceği lafların hiçbirisini kabul etmiyoruz. Bizim tek derdimiz adalete hizmet yönünde emaneti koruyabilmek. Şahsımızla ilgili söylediği hususları da kendisine iade ediyorum” dedi.

‘AYM KARARI BAĞLAYICIDIR’

“Şu bir gerçek. Anayasa Mahkemesi kararları bağlayıcıdır” diyen Gül “Anayasa Mahkemesi kararları kişileri, kurumları, mahkemeleri, yargıyı bağlar. Anayasa’da da kanunlarda da Anayasa Mahkemesinin kararlarının sonrasındaki işlemler usuller bellidir, bunun yine değerlendirmesini mahkemeler yapmaktadır” ifadelerini kullandı. 

Adalet Bakanı’ndan Kılıçdaroğlu’na ‘koltuk’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Hep ayni kliselesmis laflar.Kasetle geldin.Bunu ilk söyleyen tek bir yüzükle basbakan olan kisi yani Tayyib.o na soramiyor Adalet sözde Bakani.Sen bir yüzükle geldin kac yüzügün oldu diye.Kilicdaroglu hakli olarak sormus.O koltukta oturmak icin mi susuyorsun diyor.Yanit kasetle geldin.Tam bir terbiyesizlik ki bu da ancak AKP li Bakana yakisir.AYM Kararlari baglayiciymis peki o nedenle mi 2 mahkemede bu karara uymuyor.Sen Bakan olarak hangi yolu tercih ettin.Susmayi cünkü reisin sana sus talimati verdi.Ama sizleri konusturacagimiz günlerde gelecek.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!