Adalet Bakanı’ndan, odasına ‘cephanelik’ dizen hakim hakkında açıklama

Adalalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur'un ruhsatlı silahlarını makamının yanındaki dinlenme odasında sergilediği fotoğrafın ortaya çıkmasının ardından açıklama yaptı. Tunç, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve Tabur'un yetkisinin sonlandırıldığını açıkladı.

featured

Adalalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur’un ruhsatlı silahlarını makamının yanındaki dinlenme odasında sergilediği görüntülerin ortaya çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Oktay Tabur hakkında soruşturma başlatıldığını bildiren Tunç, sosyal medya hesbaından paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız Yargı Etiği ilkeleri çerçevesinde, tüm faaliyetlerinde uygunsuz davranışlardan kaçınmak zorundadırlar. Bu kapsamda, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı hakkında kamuoyuna yansıyan görüntüler ve iddialarla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulunca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca ilgilinin, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı yetkisi sonlandırılmıştır.”

thumbnail
İlişkili Haber

Hakim, odasına ‘cephanelik’ dizmiş

Adalet Bakanı’ndan, odasına ‘cephanelik’ dizen hakim hakkında açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. şaka gibi

  2. Görgüsüz adam. :-)

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!