Adaylık çıkışı sonrası İYİ Parti’den istifa etmişti… Kılıçdaroğlu Cihan Paçacı’yı aradı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı görüştü. Kılıçdaroğlu'nun Paçacı'ya, "Siyasetin doğasında olur böyle şeyler" dediği bildirildi.

featured

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşımıştı. Aday tartışmalarını değerlendiren Paçacı, “Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, ‘dürüst değil mi?’ diye soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. ‘Devlet tecrübesi yok mu?’ diyoruz ‘var’ diyorlar. ‘E o zaman?’ ‘Ama olmaz…’ Sokaktaki bu itirazı İyi Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var” ifadelerini kullanmıştı. Paçacı bu açıklamalar sonrası, İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu.

CNN Türk’teki bir programda Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, şu kulis bilgisini paylaştı: “Kemal Kılıçdaroğlu, Cihan Paçacı’yı telefonla aradı. Halini, hatırını sordu. Mealen; canını sıkmaması gerektiğini, kafasına takmaması gerektiğini söyledi. İstifasının kendisi tarafından istenmediği mesajını verdi. Hatta istifasını liderler masasında öğrendiğini söyledi.”

‘SİYASETİN DOĞASINDA OLUR BÖYLE ŞEYLER’

Halk TV’de yer alan habere göre, CHP kaynakları Kılıçdaroğlu’nun Paçacı ile görüştüğünü doğruladı. CHP’den yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde planlı olmayan bir görüşme gerçekleşti. Malumunuz Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Paçacı’nın tanışıklığı çok eski yıllara dayanıyor. Bu görüşme sırasında da Sayın Genel Başkanımız, Sayın Paçacı’ya siyasetin doğasında bu tür durumların olduğunu, üzülmemesi gerektiğini söyledi” ifadeleri yer aldı.

Adaylık çıkışı sonrası İYİ Parti’den istifa etmişti… Kılıçdaroğlu Cihan Paçacı’yı aradı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!