ADD’den İsmail Kahraman hakkında suç duyurusu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman hakkında suç duyurusunda bulundu.

featured

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Rize’nin fethinin 561’inci yıldönümü töreninde, “Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım… İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet. Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı” ifadelerini kullanmıştı. İsmail Kahraman’ın açıklamasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) harekete geçti.

ADD, İsmail Kahraman hakkında, “5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanununa muhalefet”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlarını işlediğini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

ADD’den İsmail Kahraman hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 ay önce

  Kadir mısıroğlunun ikizi deyim.

  • 3 ay önce

   Yanlis,deli ve sahtekar kadirin ikizi pontusun artiklarindan bir tanesidir,kurtulus harbini dile getirmekden ata türkden ve hamidiye zirhlisindan hic ama hic hoslanmazlar.

   Cevapla
 2. 3 ay önce

  Ychdpkklı “Atatürkçü” tipler Ata ya Cumhuriyete saldırı islamcıdan gelmesi şartıyla sahip çıkarmış gibi yapıyorlar. Bunlar Atatürk maskesi takmış hdpk kuyrukçusu emperyalist uşağı Atatürk ün en sinsi aşağılık düşmanlarıdır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!