Adı FETÖ Borsasıyla anılan başsavcı emekli oldu… ‘İfadeye gitti’

Adı FETÖ Borsasıyla gündeme gelen İzmir Eski Başsavcıvekili Olan Bato, görev yeri değiştikten sonra emekliye ayrıldı. Okan Bato'nun geçen hafta İzmir’deki Karşıyaka Adliyesinde sessiz sedasız ifade verdiği iddia edildi.

featured

İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili olduğu dönemde adı “FETÖ Borsası” iddialarıyla gündeme gelen Okan Bato emekliye ayrıldı.

Odatv’nin aktardığına göre, geçen hafta İzmir Karşıyaka Adliyesine giden Okan Bato’nun, bir dosya kapsamında Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ifade verdi. Okan Bato’nun ifadeyi şüpheli sıfatıyla mı yoksa başka bir nedenle mi verdiği ise merak konusu. Okan Bato geçen yıl Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısıyken hakkındaki FETÖ Borsası iddiaları ve soruşturmalar nedeniyle Erzincan’a cumhuriyet savcısı olarak atanmıştı. Rapor alarak Erzincan’a girmeyen Okan Bato daha sonra emekli oldu. Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından görevlendirilen müfettişler Okan Bato hakkında rapor hazırlamıştı. Raporda Okan Bato’ya yöneltilen iki suçlamaya ilişkin ayrıntılı bilgiler yer almıştı. Suçlamalar; “Görevinin gereklerine aykırı hareket edip, maddi menfaat temin ederek usul ve yasaya aykırı işlemler yapmak” ve “Haksız mal edinme” iddiası.

Adı FETÖ Borsasıyla anılan başsavcı emekli oldu… ‘İfadeye gitti’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. ne guzel dunya, emekli ol yargilanma. bir de emekli maasini, primini al. sigortan falan olsun ustune. yaptigin da yanina kar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!