Adliyede tuhaf kavga: ‘Başsavcıya altın klozetli bir tuvalet tahsis ediniz’

Kaş Adliyesi’nde 'tuvaleti' kavgası yaşandı. Başsavcı, bir avukatı polislerin zoruyla tuvaletten çıkardı.

featured

Kaş Adliyesi’nde Başsavcı Gökhan Feyzoğlu ile avukat Hakan Tüzen arasında, ‘tuvalet’ tartışması yaşandı. Avukat Tüzen’e Feyzoğlu “Burası personel tuvaleti” diyerek tuvaleti kullanmamasını istedi. Bu durum, Tüzen ile Feyzoğlu arasında tartışmaya neden oldu. Başsavcının koruma polisi Tüzen’i tuvaletten çıkardı. Olayla ilgili tutanak tutuldu. Antalya Barosu avukatlarından Polat Balkan, olay tutanağını paylaşarak “Adalet Bakanına açık çağrımdır: Bu tutanağı okuyunuz ve Antalya Kaş Cumhuriyet Başsavcısına altın klozetli bir tuvalet tahsis ediniz!” diye yazdı.

T24’ün haberine göre olay, bugün saat 16.50 sıralarında Kaş Adliyesi’nde yaşandı. Antalya’nın Kaş ilçesinde avukatlık yapan Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete doğru yürümeye başladı. Bu sırada Kaş Adliyesi Başsavcısı Feyzoğlu da tuvalete giriyordu.

Avukat Tüzen, elindeki anahtarla kapıyı açmak üzereyken Başsavcı, “Beyefendi burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var” diyerek tuvaletten çıkmasını istedi. Tüzen ise “Ben de avukatım. Kaş avukatıyım” dedi. Başsavcı, “Burası personel tuvaleti. Kullanamazsın” dedi ve dışarı çıkmasını istedi.

‘BEN BAŞSAVCIYIM, BU TUVALETİ KULLANMANA İZİN VERMİYORUM’

Hakan Tüzen, tuvaleti kullandıklarını söylese de ‘kriz’ çözülemedi. “Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum” diyen Feyzoğlu’na, Tüzen, “Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var” karşılığını verdi.

Avukat Hakan Tüzen, yaşananlara ilişkin olayın tanıklarının imzasıyla tutanak tuttu.

İmza altına alınan tutanağa göre başsavcı, avukatın ismini aldıktan sonra “Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya, burayı kullanamazsın” dedi. Tüzen ise “Ne yapmak istiyorsan yap” şeklinde karşılık verdi.

AVUKATIN TUVALETTEN ZORLA ÇIKARILMASINI İSTEDİ

Bu esnada, Başsavcı Feyzoğlu adliye polisi G.Ç. ile koruma polisi olan S’yi yanına çağırdı. Başsavcı, polislerden, avukat Tüzen’i tuvaletten çıkarması talimatı verdi. Tüzen, bu talimata karşılık tuvaletten çıkmayacağını söylese de, polisler, kendisini çıkarmak için hamle yaptı.

Polislerden G.Ç. tuvaletin kapısında beklerken, Başsavcı’nın koruma polisi S., Tüzen’in yanına gelerek Tüzen’i zorla tuvaletten çıkardı.

Tutanakta yer alan bilgiye göre olay sonrasında Baro odasına geçen Tüzen’in sicilini almak üzere idari işler sorumlusu görevlendirildi.

Adliyede tuhaf kavga: ‘Başsavcıya altın klozetli bir tuvalet tahsis ediniz’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Benim bildigim savcilar Turk milleti adina gorevlidir. Aksam rahat uyuyorum, tuvaletler emin ellerde.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!